Jak usprawnić komunikację miejską w Poznaniu? Na to pytanie starają się znaleźć odpowiedź pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Przygotowują się do podpisania z Miejskim Przedsiębiorstwem Kominukacyjnym długoletniej ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jak usprawnić komunikację miejską w Poznaniu? Na to pytanie starają się znaleźć odpowiedź pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Przygotowują się do podpisania z Miejskim Przedsiębiorstwem Kominukacyjnym długoletniej umowy. Ma ona przewidywać, że za każdy kurs autobusu lub tramwaju, który wypadnie z rozkładu, przewoźnik będzie musiał zapłacić karę.

W zamian za to, że MPK będzie przez najbliższych 15 lat głównym przewoźnikiem na terenie gminy, będzie musiało zrealizować także kilka inwestycji. Wszystkie zostały już rozpoczęte.

Dobiega końca przetarg na zakup 40 niskopodłogowych tramwajów, niedługo zostanie ogłoszony kolejny - na zakup 75 nowych autobusów (łącznie z 25 nowymi solarisami, które trafią do Poznania jeszcze w tym roku, będzie po stolicy Wielkopolski jeździło 100 niskopodłogowych, ekologicznych autobusów).
Trwa już także projektowanie olbrzymiej, nowej zajezdni tramwajowej, która stanie na Franowie. To tutaj będą garażowane tramwaje, które dzisiaj stoją na ulicy Gajowej, Madalińskiego i na torach odstawczych przy ulicy Budziszyńskiej.

- Szukamy także nowych rozwiązań, które mogłyby usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Poznaniu - twierdzi Rafał Kupś, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. - Jednym z nich są kary dla MPK za niezrealizowane z jego winy kursy.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!