Tramwajowe objazdy od 1 do 17 marca

Tramwajowe objazdy od 1 do 17 marca (© Piotr Tomaszewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wtorek rozpoczyna się naprawa torowiska przy pl. Wiosny Ludów. Niestety dla pasażerów komunikacji publicznej oznacza to ogromne zmiany w jej funkcjonowaniu.

We wtorek rozpoczyna się remont torowiska na ul. Podgórnej. Prace mają potrwać aż do 17 marca. Dla pasażerów komunikacji publicznej oznacza to ogromne zmiany w jej funkcjonowaniu. Trzeba się przygotować na liczne objazdy.

Zmienionymi trasami kursować będą tramwaje linii nr 3, 5, 9, 13, 16, 20, 27 i 201. Korekcie ulegną trasy autobusów linii nr 76 i 603, od nocy z 29 lutego na 1 marca linia nocna nr 231 będzie zawieszona. Aby ułatwić pasażerom podróżowanie po mieście, uruchomione zostaną linie tramwajowe nr 22 i 29.

W tym czasie zmianie ulegną godziny odjazdów autobusów linii nr 76 z os. Dębina i 603 z pętli Luboń/Lasek - wyjazdy z pętli będą realizowane o 2-3 minuty wcześniej, niż obecnie. Godziny odjazdów z pl. Bernardyńskiego nie ulegają zmianie.

Z utrudnieniami będą musieli liczyć się także kierowcy, którzy poruszają się w rejonie placu Wiosny Ludów. To dlatego, że prace mają polegać na wymianie znajdujących się tam zwrotnic. To będzie pierwszy z cyklu remontów torowisk.

Jak stwierdza Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu systematycznie podnosi się jakość transportu publicznego. - W trosce o bezpieczeństwo i wygodę pasażera niezbędna jest dbałość o infrastrukturę komunikacji zbiorowej - stwierdza A. Smogulecka. - Dlatego w tym roku zaplanowano dużą liczbę remontów i modernizacji torowisk oraz sieci trakcyjnej - dodaje. W tym roku remontowane ma być także torowisko na ul. Dąbrowskiego (MPK chce wykorzystać czas, gdy z powodu przebudowy części ulicy nie kursują po niej tramwaje). Prace mają toczyć się również na Towarowej i części trasy kórnickiej (bez utrudnień dla pasażerów).

Niewykluczone, że podobnie jak w latach poprzednich trzeba będzie przeprowadzić pilnie jakiś remont interwencyjny.


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mack (gość)

"Poznaniu systematycznie podnosi się jakość transportu publicznego" Kaponiera, Dąbrowskiego, Pestka, Podgórna .... czy ta panie nie powinna zmienić lekarza

Katarzyna (gość)

znowu kolejny remont i to w śródmieściu, ręce opadają, gdzie są rozkłady jazdy tych nowych autobusów

890809 (gość)

"Dla pasażerów komunikacji publicznej" - nie ma czegoś takiego jak komunikacja publiczna. Chyba, że będzie darmowa. Ale nie jest. Jest prywatna pod patronatem urzędu publicznego. Dokładniej - "komunikacja zbiorowa"