Za nami dwa muzyczne wieczory festiwalu Ninio Knows How. Na scenie klubu Hallo Cafe zaprezentowali się młodzi jazzmani oraz wokaliści.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jakub Królikowski i Maciej Słoniewski - studenci poznańskiej Akademii Muzycznej zaprezentowali spójny program pod hasłem "Smooth Jazz Night". I jedno muszę przyznać - stosunkowo najmniej bylo w tym wszystkim jazzu znanego jako "smooth". I bardzo dobrze! Zarówno saksofonista, jak i pianista dużo lepiej czują się w swodobnych improwizacjach, niż w odgrywaniu sentymentalnych kawałków.Największą krzywdę młodym wokalistom wyrządziło fatalne nagłośnienie. Przesterowany dźwięk zniekształcał barwę głosów, rzężący odsłuch słychać było także na publiczności. Szkoda, bo te fragmenty koncertu, które można było wysłuchać bez szkody dla uszu, pozwalały stwierdzić, że śpiewający słuchacze Art Of Voice Studio Ewy Nawrot mają bardzo dobre warunki głosowe, nieźle wyćwiczone głosy i potrafią się odnaleźć w różnym repertuarze. Z przyjemnością wybiorę sie jeszcze raz by posłuchać jak śpiewają Agnieszka Maciaszczyk, Anna Usak, Katarzyna Hołtra, Michał Sobkowiak i Michał Zgoła. Oczywiście pod warunkiem, że organizatorzy zrezygnują z nagłośnieniowych eksperymentów i zapewnią minimalną chociażby słyszalność.Sprawdź, co jeszcze będzie można zobaczyć w czasie Ninio Knows How Festiwal.

Przeczytaj także:

Na scenie o terroryzmie (+ wideo)

Bardziej niż zaangażowane politycznie i społecznie spektakle interesują mnie te opisujące „studium przypadku”. Twórcom „IXXI Lalotta continua” udało się połączyć oba punkty widzenia.Lektura tylko dla dorosłych (wideo)

"Śmierć w darkroomie" autorstwa Edwarda Pasewicza w Hallo Cafe czytali aktorka Edyta Łukaszewska oraz sam autor. Gejowska powieść z trupem i policyjnym śledztwem w tle to obraz Poznania, jakiego nie znamy. Zobacz film!Alternatywny Poznań gra dla Ninio (+ wideo)

Ninio Knows How Festiwal wzbudza wielkie emocje głównie dlatego, że w jego organizację włączyli się ci, którzy chcieli obśmiać wypowiedź radnego Grzesia, posądzającego słonia Ninio o homoseksualizm.Drag queen wystąpiły dla słonia (+ zdjęcia)

Barwne pióra, ostre makijaże, błyszczące kreacje – drag queen z całej Polski wystąpiły by świętować benefis poznańskiej dq Camilli i… zbierać pieniądze na adopcję słonia Ninio.Chcą adoptować słonia

Organizatorzy Ninio Knows How Festiwal zakładają stowarzyszenie, by adoptować słonia z poznańskiego Zoo. Tego Ninio, którego radny Michał Grześ posądził o homoseksualizm.Słoń – domniemany gej – będzie miał swój festiwal

Chcemy zmienić wizerunek Poznania, który w świadomości ludzi na całym świecie stał się najbardziej homofobicznym miastem na Ziemi – tłumaczą organizatorzy Ninio Knows How Festiwal.Poznański słoń jest gejem?

- Z tym słoniem jest coś nie tak - mówi w rozmowie z MM Poznań radny PiS Michał Grześ, który wywołał burzę podczas sesji Rady Miasta sugerując homoseksualizm słonia Ninio z Nowego Zoo.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!