Małgorzata Ostrowska zaśpiewa w przyszły czwartek w Puszczykowie Małgorzata Ostrowska zaśpiewa w przyszły czwartek w Puszczykowie

Małgorzata Ostrowska zaśpiewa w przyszły czwartek w Puszczykowie (© S. Siewior)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dekadę solowej kariery Małgorzata Ostrowska podsumuje dwoma wydarzeniami: akustycznym występem w Puszczykowie i galą w warszawskim Hard Rock Cafe.

Gdy przed 10 laty ostatecznie rozeszły się drogi Lombardu i Małgorzaty Ostrowskiej, trudno było przewidzieć, kto stanie się bogatszym beneficjentem sławy takich piosenek jak "Przeżyj to sam" czy "Szklana pogoda". Odpowiedź i dziś nie jest łatwa. Wiele jednak mówi fakt świętowania przez Ostrowską 10-lecia samodzielnej pracy, którą upamiętnią niebawem dwa niezwykłe koncerty.

Na pierwszy artystka zaprasza... do siebie. Mieszkając od lat w Puszczykowie, postanowiła właśnie tutaj zaprosić swych fanów w przyszły czwartek, na występ w konwencji akustycznej. W jej wypadku taki wybór wydaje się logiczny - mocny, charakterystyczny głos jeszcze dobitniej dominuje nad - z samej istoty - cichszym i łagodniejszym brzmieniem instrumentów. Nie bez znaczenia jest też miejsce koncertu - powołana do życia przed rokiem Mała Filharmonia, służąca zazwyczaj wykonawcom kameralnej muzyki poważnej.

Być może jednak największym osiągnięciem Ostrowskiej solo jest zbudowanie dobrej marki swego zespołu koncertowego - dzięki - w większości - młodym muzykom, brzmienie jej nowych i starszych piosenek ewoluuje i nie wzbudza wątpliwości co do rockowego rodowodu. Taki atut bardzo się jej przydał, trudno bowiem ukryć, że przez ostatnią dekadę wokalistka nie miała szczęścia do przebojów, a jeśli nawet trochę naginała się do zmieniających się gustów, to stacje radiowe tych starań nie doceniły. A szkoda, bo zarówno na "Alchemii" z 1999 roku, jak i "Przed Świtem" (2000) i "Słowach" (2007) da się znaleźć kilka wyrastających ponad przeciętność przebojów.

Ostrowską doceniają za to koledzy po fachu. 29 września w warszawskiej Hard Rock Cafe udział w drugim jubileuszowym koncercie weźmie udział między innymi Piotr Kupicha i jego koledzy z zespołu Feel. Dziś to ich piosenki śpiewają tłumy - tym sympatyczniejszy wydaje się ukłon w stronę Ostrowskiej. Gościem warszawskiego koncertu będą też Artur Gadowski i Wanda Kwietniewska. Na razie jednak zapraszamy na rozgrzewkę akustyczną.

Małgorzata Ostrowska
Mała Filharmonia (Puszczykowo, ul. Cienista 6)
czwartek 24.09, godzina 19
bilety: 15 złWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!