Kazik Staszewski długo wypatrywał swoich dawnych kolegów Kazik Staszewski długo wypatrywał swoich dawnych kolegów

Kazik Staszewski długo wypatrywał swoich dawnych kolegów. W końcu jednak wypatrzył... (© P. Jasiczek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O tym, jak niezwykły to zespół świadczy chociażby fakt, że jego gitarzysta dzień przed występem w Eskulapie gra koncert dla… papieża Benedykta XVI.

Z powyższego powodu Kazik Na Żywo przesunął swój poznański występ z soboty na niedzielę. To jednak żaden problem dla fanów zespołu, który słusznie określa się mianem rockowej supergrupy. Stworzył ją w 1992 roku Kazik Staszewski, który poszukiwał koncertowej formuły dla swych solowych, w dużej mierze rapowych dokonań. Pod wpływem takich grup jak Beastie Boys czy Rage Against The Machine uznał, że rap idealnie połączy się z nieomal metalowym brzmieniem.

Nie pomylił się - na koncerty dziwacznego wówczas tworu przychodzić zaczęła młoda, inna od publiczności Kultu widownia. Przyciągnął ją nie tylko lider, ale też grająca z nim od 1994 roku "frakcja poznańska" - perkusista Tomasz Goehs i gitarzysta Robert "Litza" Friedrich. Skład uzupełnili Adam Burzyński i Michał Kwiatkowski. Efekt ich współpracy to najlepsze w historii polskiego rocka utwory z pogranicza rocka i rapu: "Artyści", "Nie ma litości", "Tata dilera", "Legenda ludowa" czy "Andrzej Gołota".

Superskład posypał się na początku obecnej dekady - tym większym zaskoczeniem była zapowiedź powrotu. Przerwa nie wpłynęła negatywnie na formę, o czym świadczy doskonale przyjęty występ na festiwalu w Jarocinie.

Kazik Na Żywo
Eskulap (ul. Przybyszewskiego 39)
niedziela 27.09, godzina 20
bilety: 45, 50 złWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!