Mężczyzna został odwieziony do szpitala Mężczyzna został odwieziony do szpitala

Mężczyzna został odwieziony do szpitala. (© Straż miejska w Poznaniu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To mogło skończyć się tragicznie, ale na szczęście zziębniętego mężczyznę ktoś zauważył i wezwał straż miejską. Okazało się, że bezdomny był w stanie hipotermii i mógł umrzeć. 82

Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 8. Jeden z mieszkańców os. Oświecenia widząc zziębniętego starszego mężczyznę siedzącego w fotelu obok pojemnika na śmieci, wezwał straż miejską.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że obok śmietników osoby bezdomne zrobiły sobie koczowisko ze starych mebli.

- Jeden z mężczyzn siedział w fotelu, był roztrzęsiony, nie można było z nim nawiązać kontaktu. Strażniczki natychmiast wezwały pomoc medyczną, a do czasu przybycia karetki pogotowia okryły mężczyznę kocem termiczny, ograniczając dalszą utratę ciepła - relacjonuje poznańska straż miejska.

Przybyły na miejsce ratownik medyczny stwierdził u mężczyzny hipotermię - temperatura ciała spadła do 28 stopni Celsjusza, osiągając stan zagrożenia życia. Bezdomny został przewieziony do szpitala.

To nie jedyna taka interwencja przeprowadzona przez strażniczki z Nowego Miasta. Kilka dni wcześniej, funkcjonariuszki również uratowały kobietę w stanie wychłodzenia organizmu. Tym razem, będąc w rejonie ul. Wargowskiej, przypadkowo usłyszały wołanie kobiety. Głos dobiegał z zarośli, z dala od zabudowań. Również tym razem konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego - temperatura ciała kobiety spadła do 30 stopni Celsjusza. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Straż miejska apeluje do poznaniaków, aby zwracali uwagę na osoby bezdomne, dla których coraz niższe temperatury są śmiertelnie niebezpieczne.Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!