Podczas sesji czekają Cię jeszcze najtrudniejsze egzaminy? Wypróbuj sprawdzone sposoby na ściąganie polecane przez polskich internautów. Metody są coraz bardziej wyrafinowane.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ściaganie jest chyba równie stare jak egzaminowanie. Jeśli nie wierzysz, że w porę zdołasz opanować cały materiał na najbliższy egzamin, możesz zaryzykować i spróbować skorzystać z "nielegalnych pomocy naukowych". Oto kilka sposobów polecanych przez internautów wszystkim studentom:

1. Zakup przezroczystego długopisu, w którym można umieścić niewielkie karteczki z najważniejszymi informacjami potrzebnymi na egzaminie.

2. Mała karteczka, najlepiej o wymiarach 3 cm x 3 cm. Taką karteczkę można bez problemu zmieścić w dłoni. Jest to jednak sposób dla odważnych - ryzyko złapania jest niepomiernie wyższe, niż ewentualna korzyść ze ściągi.

3. Założenie na egzamin bluzy bądź rozpinanej koszuli, w której można przykleić najpotrzebniejsze rzeczy. Ponadto w tej propozycji znajdziemy dokładną wskazówkę, odnośnie miejsca, w którym powinniśmy usiąść. Autor proponuje, by w przypadku wykładowcy chodzącego po pomieszczeniu, usiąść w pierwszych rzędach, gdy jednak siedzi za biurkiem w miejscu, na końcu.

4. Podobno wielokrotnie sprawdzony sposób - "gotowiec", czyli napisanie informacji ołówkiem na kartce, której użyjemy do pisania egzaminu. Sposób jednak niemożliwy, gdy korzystamy z kartek rozdawanych przez nauczycieli lub wykładowców. Po napisaniu egzaminu, wystarczy kartkę wyczyścić zwykłą gumką do ścierania.

5. Kolejna propozycja wymaga sporego treningu. Ściągę przyklejamy taśmą do jednego z butów, po czym na sprawdzianie odpowiednio zakładamy nogę na nogę, przechylając ją tak, by ściąga była użyteczna. W przypadku przyłapania na zerkaniu wciąż w tę samą stronę, usłyszymy rozkaz wstania - najprawdopodobniej wykładowcy nie przyjdzie do głowy pokazanie podeszwy.

6. Następnym pomysłem, przeznaczonym dla kobiet jest umieszczenie ściągi za pończochą lub po prostu na taśmie na nodze. W prosty sposób, podciągając spódniczkę do góry nie narażamy się na groźbę przyłapania. Nauczyciel najprawdopodobniej nie rozkaże podniesienia spódniczki do góry, grozi to oskarżeniem o molestowanie. Również dla kobiet, najprostszym sposobem jest dłuższa grzywka, umożliwiająca bezstresowe spoglądanie na kartkę sąsiadki lub sąsiada.

7. Najprościej jest jednak mieć przygotowanych kilka kartek z materiałem, z których korzystamy wyjmując odpowiednią, w dogodnym momencie. Niektórzy preferują nawet wykonanie jednej ściągi matki, kierującej nas do odpowiedniego zagadnienia na odpowiedniej kartce.

Do ściągania wiele osób podchodzi z pewną dozą sceptycyzmu, preferując tradycyjne metody nauki. Coraz częściej powstają akcje typu "studiujemy fair", propagujące egzaminy bez ściągania.

A jak do tego tematu podchodzą Użytkownicy MM Poznań? Zdarza albo zdarzało Wam się ściągać? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: Nie idzie ci na sesji? Zobacz najlepsze sposoby na ściąganie - www.wspolczesna.pl

Komentarze (44)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Matisia (gość)

Heheh. ja ściągam zawsze, a jak umiem, to i tak sprawdzam odpowiedzi na ściągach, żeby się nie pomylić. Zdarza mi się również ściągać z podręcznika, czy zeszytu (czasem zeszyty pożyczam nawet od koleżanek na sprawdzian). Najlepsze są wg mnie ściągi na taśmie klejącej :)

Zeona (gość)

NIEZAWODNY SPOSÓB. Dla dziewczyn chłopaków też :d Piszemy ściąge na kostce gdy jest sprawdzian odwijamy lekko spodnie na kostce dajemy nogę( ze sciągą) na kolano i spisujemy a gdy nauczyciel zauważy powiemy ze boli nas noga (kostka)

kaisa (gość)

ściąga rządzi. często zdarza mi się ściągać ! nie wyobrażam sobie życia bez ściąg te sprawdziany są takie stresujące ! :(

TestJedenSprawdzianNaToSciągaJestTheBest (gość)

Może to ?. Ja dzisiaj zastosowałem sposobu jeżeli macie linijke z papieru To na 2 stronie linijki zazwyczaj jest pusto u mnie tak nie było i nakleiłem na to kartkę i tam napisałem ściągę
Zdjołem bluzę i do rękawa dałem ściągę bluzę miałem na ławce gdy nauczyciel sie nie patrzy
Patrzycie do rękawa lub wyjmujecie i ściągacie oto mój sposób ;)

Pieroo (gość)

super dlugopis. Kupcie se kanciasty, przezroczysty długopis i wyryjcie cyrklem odpowiedzi. Dziala zajebiscie :D

TEN KTÓRY ZAWSZE ŚCIĄGA (gość)

SPODENKI. jak macie spodenki to przyklejcie do nogi pod spodenkami ściąge max 6cm na 4cm zakryjcie spodenkami i gotowe pozdro

tecguy (gość)

mikrosłuchawki i mikrokamery. w dzisiejszych czasach to się robi tak:
http://www.mikrosluchawka.pl/

dziunia (gość)

:* . DOBRZE JEST MIEĆ PRZY SOBIE PLECAK LUB PIÓRNIK I MOŻNA SOBIE ZERKAĆ . CO NIE ?
:s

pat (gość)

Ja wiem!. Jak pyta was jakiegoś wiersza albo coś że podchodzicie przed tablice to weźcie sb przyklejcie kartke na szafe albo coś,my z klasom rok temu tak zrobiliśmy na polskim,wszyscy mieli 5555 ;D

MrLegoLas (gość)

xDD. napisz sciage [ dowolne wymiary ALE BEZ PRZESADY ] zalóz bluze z suwakiem przyklej w srodku bluzy i spogladaj gdy nauczyciel sie nie paczyyy. tylko czeba siedziec w jednej z ostatnich lawek.

miśka4335 (gość)

to jest to !!. napisz ściągę o jak najmniejszym rozmiaże jak najmniejszym jak sie da i przyklejcie do piórnika , mi to pomaga;p

Agata (gość)

ja mam sposób. najpierw chciałam napisać na ręce ale pomyślałam że jak nauczyciel podejdzie czy coś to będzie ciężko więc do piórnika włożyłam karteczkę6x4,5 i postanowiłam że z niej będę ściągać pod pretekstem,,Szukam kolorowych długopisów''