Nie daj się oszustom! Wyłącz SMS-y o podwyższonej opłacie. Pokazujemy jak Nie daj się oszustom! Wyłącz SMS-y o podwyższonej opłacie. Pokazujemy jak

Nie wszyscy wiedzą, ale wystarczy wejść na stronę internetu mobilnego na telefonie lub routerze WAP Billing, aby automatycznie ściągnęli nam pieniądze z konta. Pokazujemy jak zablokować usługi o podwyższonej opłacie i nie dać się oszukać. (© https://pixabay.com)

Nie wszyscy wiedzą, ale wystarczy wejść na stronę internetu mobilnego na telefonie lub routerze WAP Billing, aby automatycznie ściągnęli nam pieniądze z konta. Pokazujemy jak zablokować usługi o podwyższonej opłacie i nie dać się oszukać.

Pamiętajmy, że wchodząc na stronę sprzedającą tzw. usługi WAP, jej właściciel przekieruje nas na specjalną stronę operatora. Ta rozpozna użytkownika i automatycznie naliczy mu opłatę bezpośrednio do rachunku. Chcecie tego unikąć? Uruchomcie blokadę połączeń i SMS-ów Premium Rate.

Jak to zrobić? Podpowiadamy

W sieci Orange możemy zrezygnować z usługi w salonach firmowych, bądź poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Możemy też zablokować ją sami poza zalogowaniu się na stronę orange.pl.

Należy wybrać Mój Orange -> Pakiety i ustawienia -> zakładka ustawienia -> sekcja blokady -> Blokada premium data i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak to wygląda w przypadku sieci Plus? Usługę również możemy wyłączyć w punkcie Plusa. Możemy również wysłać SMS na bezpłatny numer 2601 ( SMS - Limit SMS O*, MMS - Limit MMS O, Połączenia głosowe, LIMIT GL 0, Połączenia głosowe - numeracja AUS - LIMIT AUS 0, SMS/MMS MT - LIMIT MT 0, WAP za minutę - LIMIT KPM 0, WAP za zdarzenie, LIMIT KPZ 0).

W przypadku T-Mobile wysyłamy bezpłatny SMS na numer 80450 o treści: ALL ON (blokada wszystkich usług premium), SMS ON (blokad SMS Premium), POL ON (blokad połączeń premium), WAP ON (blokada usług premium WAP), MMS ON (blokad MMS premium).

Zablokować usługę w Play możemy w salonie Play, przez Obsługę Klienta, przez serwis Play24, krótkim kodem USSD. (*111*32*1# – blokada wysyłania SMS-ów Premium, 111*48*1# – blokada wysyłania MMS-ów Premium, *111*97*1# – blokada przychodzących wiadomości SMS/MMS Premium (prenumeraty), *111*96*1# – blokada wszystkich usług Premium, *111*54*1# – blokada WAP, *111*55*1# – blokada streamingu, *111*98*1# – blokada połączeń głosowych na numery Premium o podwyższonej opłacie).

Czytaj też: Porównujemy warszawskie systemy carsharingowe. Gdzie jest najtaniej?


Zobaczcie też: Premiera iPhone 7 w Arkadii. Kilkanaście godzin czekania, selfie ze sprzedawcami i szał zakupów


Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Dexter

Jeszcze w T-Mobile można wejść na Internet, zalogować się do elektronicznego BOA i tam poszukać odpowiednich blokad w odpowiednich sekcjach, nawet bez dzwonienia do konsultanta.

Q (gość)

Miło by było, gdyby podano, że informacje w tym "artykule" zostały zerżnięte z serwisu Niebezpiecznik.pl: https://niebezpiecznik.pl/post/nie-daj-sie-naciagaczom-zablokuj-uslugi-premium-rate-radzimy-jak-to-zrobic/