(© Piotr Wagner)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na dokończenie Zachodniej Obwodnicy Poznania potrzeba 160 mln złotych. Dom wybudowania zostało 5,3 km drogi.

Pieniądze miały być, ale ich nie ma. Finansowanie odcinka obwodnicy ze Swadzimia do Kobylnik i Rokietnicy znalazło się na tzw. liście rezerwowej. Decyzja miała zapaść w styczniu.

Zobacz też: Więcej o budowie Zachodniej Obwodnicy Poznania


- Nie mamy pieniędzy - informuje Marek Bereżecki, dyr. ds. przygotowania inwestycji w poznańskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Dwa tygodnie temu sprawdzano, czy posiadamy niezbędną dokumentację do rozpoczęcia budowy. Od tego czasu jest cisza.

Poznańscy drogowcy zamierzali w marcu rozpocząć budowę. Bez pieniędzy jest to jednak niemożliwe. W Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej wielokrotnie interweniował wojewoda wielkopolski. - Minister Nowak dał dla tej inwestycji zielone światło - twierdzi Tomasz Stube, rzecznik wojewody. - Potrzebna jest jednak zgoda ministra finansów.

- Wiem, że ta inwestycja jest pierwsza w kolejce po pieniądze - mówi Rafał Grupiński. - Będę w tej sprawie interweniował - obiecuje szef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej.

Więcej przeczytasz na stronach Głosu Wielkopolskiego

Najważniejsze informacje z Poznania - zamów nasz newsletter

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

polak (gość)

.zrobili już tak dużo, ze Swadzimia do Zakrzewa jedzie się wspaniale, a cudownie byłoby dostać się tą droga do Złotnik,ale....................brakuje TYLKO 5,3 km drogi.
Zróbmy coś wreszcie w tym Kraju na 100%.

Edward (gość)

a faktury niech wysyłają do Min. Finansów skoro jest zgoda Min. Transportu na tę inwestycję.