Od 8 rano trwa głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W całym kraju wybieramy 50 polskich europosłów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Lokale wyborcze będa otwarte do godz. 22. Wybierając się na głosowanie trzeba pamiętac o zabraniu ze sobą dokumentu poświadczającego tożsamość.
- Dowód osobisty, paszport, ewentualnie w ostateczności prawo jazdy - wylicza Witold Kutte, przewodniczący Obwodowej Komisji Wyborczej nr 78 w Poznaniu, mieszczącej się przy ul. Wawrzyniaka. - Jeżeli ktoś nie ma któregokolwiek z tych dokumentów głosować nie może. Nie ma możliwości poświadczenia tożsamości przez inną osobę.

Oprócz osób wpisanych na listy wyborcze w danym obwodzie głosowania, mogą także głosować osoby posiadające zaświadczenie o prawie do głosowania wydane w miejscach stałego zameldowania.W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 78 byliśmy kilkanaście minut po godz. 8. Od chwili otwarcie lokalu wyborczego zagłosowało zaledwie kila osób. To oczywiście nie przesądza o frekwencji wyborczej.

- Takie szczyty wyborcze są przeważnie po nabożeństwach - mówi Witold Kutte. - Tu mieszkają przeważnie osoby starsze i one głosują głównie po mszach.

Do czasu zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Nie wolno między innymi podawać prognoz zachowań wyborczych i wyników sondaży. Nie jest złamaniem ciszy wyborczej nawoływanie do wzięcia udziału w głosowaniu.

Przeczytaj także:


Eurowybory: Frekwencja wyborcza w Poznaniu: 27,37 proc. (z godz. 18)

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała dane o frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego z godz. 18. W Poznaniu wyniosła ona 27,37 proc.Jak głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

Już w niedzielę 7 czerwca w całej Polsce wybierzemy 50 eurodeputowanych do Parlamentu Europejskiego. Przedstawiamy zasady głosowania w wyborach.
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski

Już 7 czerwca w Polsce odbędą wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezentujemy listy kandydatów wszystkich komitetów wyborczych z Wielkopolski.Sprawdź w Internecie, gdzie głosować 7 czerwca

Urząd Miasta Poznania uruchomił specjalną stronę internetową, na której można sprawdzić, czy figuruje się w spisie wyborców oraz w której komisji wyborczej należy oddać głos.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Radek Rakowski

strona działa poprawnie. sami sprawdzaliśmy, to jest kwestia ustawienia zabezpieczeń w Twojej przeglądarce. Programy na stronach Urzędu Miasta najczęściej nie mają certyfikatów zabezpieczeń Microsoftu ponieważ tworzone są na oprogramowaniu o licencjach "open", jednak są całkowicie bezpieczne, a dzięki temu że miasto nie płaci haraczu - znacznie tańsze

mirekdbn

link. Podany przez Was link do "innowacyjnej i jedynej w swoim rodzaju" strony na której mogę odnaleźć komisję wyborczą w swojej dzielnicy po prostu nie działa. Wyświetla się napis że strona nie otwiera się ze wzgklędów bezpieczeństwa bo dane wystawcy certyfikatu są nieznane.Czy wreszcie w Polsce coś zacznie działać jak trzeba?