Wielkopolscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które handlowały tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Straty skarbu państwa wynoszą około 40 tys. złotych. Nielegalny tytoń i papierosy w Poznaniu sprzedawane były między innymi w warzywniaku.

Na początku kwietnia policjanci odwiedzili jeden ze sklepów warzywnych w okolicach Rynku Łazarskiego. Właściciel ukrywał tytoń i papierosy w skrzynkach pod owocami i warzywami. Sprzedawczyni oficjalnie oferowała produkty spożywcze. Osoby zaufane lub polecone podawały hasło. Wówczas ekspedientka wyciągała spod lady tytoń i papierosy.

W krótkim czasie w tym samym rejonie śledczy weszli do jednego z mieszkań. Odkryli tam nie tylko dobrze zaopatrzony magazyn papierosów i tytoniu, ale także małą manufakturę.

Kiedy otworzyli drzwi jednego z pokoi, produkcja trwała w najlepsze. Mężczyzna ręczną maszynką kroił liście tytoniu przygotowując je do produkcji papierosów.

ZOBACZ TAKŻE: Nielegalny tytoń pod Poznaniem - 3 tony suszu. 2 mln zł strat [ZDJĘCIA]

W obu sprawach śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu i gotowych papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku to około 40 tys. złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku od 51 do 63 lat. Usłyszeli już zarzuty. Oprócz zapłacenia zaległego podatku grozi im surowa grzywna.Skomentuj:
Nielegalny tytoń i papierosy w Poznaniu. Trzy osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Kryminalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

babcia prawie 100-letnia (gość)

Jak mozna mówic, w przypadku produkcji szajsu pozbawiającego ludzi zdrowia, że państwo poniosło straty? Czyli co? Zakłada się, ze ludzie, aby państwo mogło istniec, POWINNI kurzyć to świństwo, a jeszcze inni mają może jeszcze to wdychać?