Casa Fonte przy ul. Źródlanej w Poznaniu Casa Fonte przy ul. Źródlanej w Poznaniu

Casa Fonte przy ul. Źródlanej w Poznaniu (© mat. prasowy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jakie nieruchomości w Poznaniu sprzedają się najlepiej? Mieszkania czy domy? Czego szukają poznaniacy? Czy kierują się tylko ceną?

Jakie nieruchomości w Poznaniu sprzedają się najlepiej? Na rynku pierwotnym są to mieszkania dwupokojowe, oraz nieduże trzypokojowe. Zainteresowaniem mieszkańców cieszą się też domy szeregowe zlokalizowane na przedmieściach z dobrym dojazdem do centrum.Na decyzje poznaniaków wpływa nie tylko cena, ale także lokalizacja, funkcjonalność i dodatkowe powierzchnie jakie oferuje deweloper.

Zobacz też: Nieruchomości w Poznaniu. Ceny wzrosły [RAPORT]

Jakie są zatem konkretne wybory poznaniaków? Otóż najchętniej decydują się oni na około czterdziestopięcio-pięćdziesięciometrowe mieszkania. Rodziny z dziećmi wybierają mieszkania z osobną kuchnią, a single z aneksami kuchennymi. Popularnością cieszą się także kawalerki, bowiem te opłaca się wynajmować. Poza ceną, dla nabywcy liczy się także dobra lokalizacja, miejsce postojowe i balkon. Ważnym elementem jest też korzystny rozkład mieszkania i jasne, słoneczne wnętrze.

Poznaniacy szukają mieszkań znajdujących się w niewysokim bloku z windą oraz małą liczbą mieszkań na piętrze. Z analiz redNetProperty Group wynika, że gotowe mieszkania cieszą się dużą popularnością. W stolicy Wielkopolski ich sprzedaż wynosi około 20-30 procent. Poznaniacy coraz częściej korzystają też z możliwości wykończenia mieszkania czy domu pod klucz.

Klienci przy wyborze nieruchomości oprócz ceny, kierują się przede wszystkim atrakcyjną lokalizacją, bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych, dobrą komunikacją oraz zapleczem handlowo-usługowym.

- Dla rodzin z dziećmi wyjątkowo atrakcyjne mogą być dwupoziomowe czteropokojowe mieszkania w inwestycji CASA FONTE w pobliżu Parku Sołackiego przy ulicy Źródlanej. Wśród atutów takiego rozwiązania znajduje się możliwość wydzielenia strefy dziennej – na dole i sypialnianej – na górze. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie zarówno w przypadku posiadania potomstwa, jak i wykonywania wolnych zawodów lub prowadzenia prywatnej praktyki zawodowej. – mówi Bożena Taflińska-Tadeusz, wiceprezes Agencji Inwestycyjnej. - Duże mieszkania mamy też do zaoferowania w inwestycji Żurawiniec Park przy ul. Błażeja, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu – dodaje.

Poznaniacy za najbardziej atrakcyjną dzielnicę w mieście uznają nieruchomości położone na Sołaczu. Tam akurat w nieruchomości CASA FONTE w pobliżu Parku Sołackiego przy ulicy Źródlanej developer oferuje większe, dwupoziomowe mieszkania dla rodzin. Natomiast najbardziej popularne lokalizacje to te leżące między innymi na Piątkowie nieopodal kampusu Morasko oraz na Grunwaldzie.

Zainteresowaniem poznaniaków cieszą się również nieduże domy z ogródkami, zlokalizowane blisko terenów rekreacyjnych i z szybkim dojazdem do centrum skusiły wielu poznaniaków. Za cenę mieszkania w mieście, można kupić na przedmieściach nieduży dom z własnym terenem zielonym i bezpłatnym parkingiem, np. w Dąbrówce.

– Nasi klienci poszukują najczęściej alternatywy dla niedużych mieszkań w Poznaniu, wybierając funkcjonalne, podmiejskie szeregowce z osobnym wejściem i własnym ogródkiem – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea.

Mimo, że średnia powierzchnia obecnie budowanych domów wynosi 139 m2 i ciągle się zmniejsza, to zainteresowanie dużymi domami, powyżej 120 metrów kw., sukcesywnie spada. Hitem sprzedaży w 2014 roku były domy w zabudowie szeregowej lub atrialnej do 100 m2 zlokalizowane na obrzeżach Poznania. Zwiększone zainteresowanie tego typu nieruchomościami to także efekt rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”, który pozytywnie wpłynął na rozwój terenów podmiejskich. Klienci często decydowali się na mieszkanie poza miastem ponieważ większa liczba inwestycji spełniała limity dopłat MdM.

Skomentuj:

Nieruchomości w Poznaniu: co się sprzedaje w mieście?

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!