W czwartek 2 lutego prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle dokonał oficjalnego otwarcia nowej wystawy w Muzeum Motoryzacji w Poznaniu.

Tym razem tematem są kabriolety pochodzące z całego Świata. Wystawa została przygotowana przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolskich.

W uroczystości wzięli też udział licznie zaproszeni goście. Między innymi z Urzędu Marszałkowskiego Maciej Wituski, Waldemar Witkowski. Przybył również prof. Antoni Szczuciński, Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania. Podczas spotkania właściciele firmy Duda Cars S.A. Maria i Marcin Duda z rąk prezesa AW odebrali statuetkę za współpracę z Automobilklubem Wielkopolski w roku 2011.

Ekspozycja pod Rondem Kaponiera zawiera kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów z odkrywanym dachem, wyprodukowanych w Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych i nawet w Japonii. Spośród nich warto zwrócić uwagę na BMW Dixi, DKW F5 i F7, Mercedesa 200, Singera. Najstarszym eksponatem wystawy jest Dodge Brothers z 1919 roku. Jak powiedział wiceprezes Automobilklubu Wielkopolski Stanisław Keck może to już ostatnia wystawa w tym miejscu, ponieważ nieuchronnie zbliża się czas przeniesienia Muzeum Motoryzacji Automobilklubu Wielkopolski z powodu remontu Kaponiery.

Tymczasem do lata można zwiedzać wystawę „Kabriolety Świata”. Muzeum Motoryzacji czynne jest we wtorki i w środy w godz. 10 – 16; w soboty w godz. 10 – 15,30; w niedziele w godz. 10 – 14. Telefon: 61 847 63 59. Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę: http://www.aw.poznan.pl/imprezy2012/20120202otwarcie/index.html

Czytaj także:
Poznański raport poranny: dużo mniej aut na ulicach

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!