Budynki utrzymane w duchu architektury XIX wieku - tak będzie wyglądało nowe osiedle o nazwie "Ogrody Ludwiki", które wkrótce powstanie nad Wartą u zbiegu Drogi Dębińskiej i Bielnik.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nazwa ma upamiętniać księżnę Ludwikę Radziwiłłównę, bo to właśnie ona zapoczątkowała modę wyjazdów na majówki na południe od Poznania, kupując w 1834 roku las Dębina i darowując go miastu. Osiedle znajduje się na północnym skraju tych terenów.

Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach: jako pierwsze powstanie osiedle Park View – 6 pięciokondygnacyjnych budynków liczących 129 mieszkań o podwyższonym standardzie i 10 lokali usługowych. W drugim etapie powstanie część River View, czyli 3 luksusowe budynki w trzykondygnacyjnej zabudowie. Z okien 34 przestronnych, wysokich na ponad 3 metry apartamentów będzie malowniczy widok na rzekę Wartę.

W 2010 r. rozpocznie się trzeci etap inwestycji, obejmujący realizację 200 mieszkań w trzy- oraz pięciopiętrowych budynkach. Wszystkie obiekty Ogrodów Ludwiki wyposażone zostaną w podziemne garaże.

Architektura budynków "Ogrodów Ludwiki" w nowoczesny sposób odwołuje się do ducha XIX-wiecznego miasta. Klasycyzujące budynki o wyważonych proporcjach zaprojektował Wojciech Grabianowski, były profesor poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie partner w niemieckim biurze projektowym RKW. Szlachetne tynki i naturalny kamień na elewacjach, historyzujące detale, duże przeszklenia i wygodne tarasy – wszystkie te elementy wraz z otaczającą kompleks zielenią mają nawiązywac do klimatu podmiejskich osiedli XIX -wiecznych miast, takich jak poznański Sołacz.

Całe osiedle będzie kosztowało 300 mln zł i jest pierwszą w Polsce inwestycją firmy Frankonia Eurobau Projektentwicklung – spółki-córki jednego z największych niemieckich deweloperów w segmencie premium Frankonii Eurobau AG.Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!