Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi studenci w Poznaniu: Dlaczego wybrali UAM?

aaam
aaam
Chociaż wielu z nich marzyło o studiowaniu w Krakowie i Warszawie, nowi studenci UAM z optymizmem zaczynają nowe życie w Poznaniu.
Na MM Moje Miasto Poznań każdy może publikować swoje materiały i wygrywać pieniądze! Co miesiąc ze wszystkich materiałów Dziennikarzy Obywatelskich opublikowanych na łamach mmpoznan.pl wybieramy najlepsze, a ich autorów nagradzamy! Każdego miesiąca w ten sposób rozdzielamy 500 zł! Przeczytaj wiecej o konkursie Tym żyje miasto!

Mówi się, że Uniwersytet Warszawski jest uniwersytetem największym, Jagielloński najstarszym, a poznański najlepszym. Czy rzeczywiście tym kryterium kierowali się tegoroczni maturzyści, decydując się na studia na UAM?
- Chciałem studiować dziennikarstwo w Krakowie, ale tam było 1600 osób na 100 miejsc! – przyznaje Patryk, spotkany podczas oficjalnego Dnia Studenta I Roku w Auli UAM.

Przyszły dziennikarz pochodzi z województwa łódzkiego i przyznaje, że „awaryjny” Poznań na razie mu się podoba, podobnie jak jego koledze z roku, Arturowi.
- Wczoraj zrobiliśmy maraton klubowy: Fever, Tafla, w której było karaoke i pub 21. Tam nas niestety z wiadomych powodów nie wpuścili – opowiadają.

Uniwersytet Jagielloński był marzeniem także Magdy, ale ona również podobnie jak Patryk ostatecznie wylądowała w Poznaniu, choć do wyboru miała jeszcze Warszawę.
- Tylko w Poznaniu, Warszawie i Krakowie można studiować kierunki azjatyckie – wyjaśnia świeżo upieczona studentka filologii tureckiej. - Do Warszawy nie chciałam iść, bo jest zbyt oklepana, a do Krakowa się nie dostałam. I tym sposobem znalazłam się tutaj.

Magda przeżyła już pierwszy problem związany z rozpoczęciem studiów, a konkretnie z przyznaniem miejsca w akademiku. 
- Okazało się, że na liście jest osoba o takim samym imieniu i nazwisku, i że to ona dostała pokój zamiast mnie - opowiada. – Zaczęły się wycieczki i telefony do działu nauczania i „chciał, nie chciał” za tę aferę musieli mi w końcu przyznać miejsce.

Nie podobało jej się również to, że plan zajęć nie był umieszczony ani na stronie wydziału, ani w USOS-ie (Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów). Można było go znaleźć jedynie na stronie Katedry Studiów Azjatyckich i dlatego na pierwszych zajęciach wiele osób się w ogóle nie pojawiło.

Arletta i Karolina zaczynają studia na filologii angielskiej. Dziewczyny pochodzą z dwóch różnych końców Polski, województw: lubelskiego i lubuskiego. Co skłoniło je do wybrania UAM?
- Jest tu najlepszy wydział neofilologii, czyli największa szansa na wyjechanie na Erasmusa i jedyna na naukę języków celtyckich – mówi Arletta.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Adama Mickiewicza w Rankingu Polskich Uczelni opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” w 2011 r. zajmuje 4. miejsce, po Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Jagiellońskim.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.

Zobacz też:
Puby w Poznaniu - gdzie studenci lubią wpaść na piwo?

Zaczynasz studia w Poznaniu? Sprawdź, które puby w Poznaniu są najpopularniejsze wśród tutejszych studentów.

Gdzie iść potańczyć? Ulubione kluby taneczne studentów

Specjalnie dla nowych studentów w Poznaniu przygotowaliśmy spis klubów, do których warto się wybrać, gdy chcemy potańczyć.


Biblioteki w Poznaniu: Gdzie szukać książek i podręczników

Rok akademicki się zbliża, warto zobaczyć, gdzie można szukać materiałów pomocniczych.




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto