Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi studenci w Poznaniu: Dlaczego wybrali UAM?

aaam
aaam
Chociaż wielu z nich marzyło o studiowaniu w Krakowie i Warszawie, nowi studenci UAM z optymizmem zaczynają nowe życie w Poznaniu.
Na MM Moje Miasto Poznań każdy może publikować swoje materiały i wygrywać pieniądze! Co miesiąc ze wszystkich materiałów Dziennikarzy Obywatelskich opublikowanych na łamach mmpoznan.pl wybieramy najlepsze, a ich autorów nagradzamy! Każdego miesiąca w ten sposób rozdzielamy 500 zł! Przeczytaj wiecej o konkursie Tym żyje miasto!

Mówi się, że Uniwersytet Warszawski jest uniwersytetem największym, Jagielloński najstarszym, a poznański najlepszym. Czy rzeczywiście tym kryterium kierowali się tegoroczni maturzyści, decydując się na studia na UAM?
- Chciałem studiować dziennikarstwo w Krakowie, ale tam było 1600 osób na 100 miejsc! – przyznaje Patryk, spotkany podczas oficjalnego Dnia Studenta I Roku w Auli UAM.

Przyszły dziennikarz pochodzi z województwa łódzkiego i przyznaje, że „awaryjny” Poznań na razie mu się podoba, podobnie jak jego koledze z roku, Arturowi.
- Wczoraj zrobiliśmy maraton klubowy: Fever, Tafla, w której było karaoke i pub 21. Tam nas niestety z wiadomych powodów nie wpuścili – opowiadają.

Uniwersytet Jagielloński był marzeniem także Magdy, ale ona również podobnie jak Patryk ostatecznie wylądowała w Poznaniu, choć do wyboru miała jeszcze Warszawę.
- Tylko w Poznaniu, Warszawie i Krakowie można studiować kierunki azjatyckie – wyjaśnia świeżo upieczona studentka filologii tureckiej. - Do Warszawy nie chciałam iść, bo jest zbyt oklepana, a do Krakowa się nie dostałam. I tym sposobem znalazłam się tutaj.

Magda przeżyła już pierwszy problem związany z rozpoczęciem studiów, a konkretnie z przyznaniem miejsca w akademiku. 
- Okazało się, że na liście jest osoba o takim samym imieniu i nazwisku, i że to ona dostała pokój zamiast mnie - opowiada. – Zaczęły się wycieczki i telefony do działu nauczania i „chciał, nie chciał” za tę aferę musieli mi w końcu przyznać miejsce.

Nie podobało jej się również to, że plan zajęć nie był umieszczony ani na stronie wydziału, ani w USOS-ie (Uniwersyteckim Systemie Obsługi Studiów). Można było go znaleźć jedynie na stronie Katedry Studiów Azjatyckich i dlatego na pierwszych zajęciach wiele osób się w ogóle nie pojawiło.

Arletta i Karolina zaczynają studia na filologii angielskiej. Dziewczyny pochodzą z dwóch różnych końców Polski, województw: lubelskiego i lubuskiego. Co skłoniło je do wybrania UAM?
- Jest tu najlepszy wydział neofilologii, czyli największa szansa na wyjechanie na Erasmusa i jedyna na naukę języków celtyckich – mówi Arletta.

Przypomnijmy, że Uniwersytet Adama Mickiewicza w Rankingu Polskich Uczelni opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” w 2011 r. zajmuje 4. miejsce, po Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice Warszawskiej i Uniwersytecie Jagiellońskim.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.

Zobacz też:
Puby w Poznaniu - gdzie studenci lubią wpaść na piwo?

Zaczynasz studia w Poznaniu? Sprawdź, które puby w Poznaniu są najpopularniejsze wśród tutejszych studentów.

Gdzie iść potańczyć? Ulubione kluby taneczne studentów

Specjalnie dla nowych studentów w Poznaniu przygotowaliśmy spis klubów, do których warto się wybrać, gdy chcemy potańczyć.


Biblioteki w Poznaniu: Gdzie szukać książek i podręczników

Rok akademicki się zbliża, warto zobaczyć, gdzie można szukać materiałów pomocniczych.




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto