W sobotę, 16 września, na ulicy Mostowej zostanie uruchomiony buspas. Będą z niego mogły korzystać nie tylko autobusy, ale także m.in. auta osobowe, ale pod jednym warunkiem - w samochodzie muszą być minimum trzy osoby.

Buspas zacznie działać 16 września prawie na całej długości ulicy Mostowej - na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Ewangelickiej.

Co ważne, z nowego buspasa w stolicy Wielkopolski oprócz autobusów będą mogły też korzystać auta osobowe, którymi podróżują minimum trzy osoby. Poza nimi specjalny pas przeznaczony będzie także dla taksówek, jednośladów i służb miejskich (bez konieczności używania sygnałów dźwiękowych).

- Wyznaczanie buspasów na ulicach, zwłaszcza tych, które często bywają zakorkowane, ma bezpośredni wpływ na ułatwienie przejazdu autobusów, a co się z tym wiąże - na punktualność pojazdów - wyjaśnia ZDM Poznań. - Efektem może być nie tylko realizowanie rozkładowego czasu przejazdu, ale - być może - nawet korekta (skrócenie poniżej 10 minut) czasu przejazdu.

ZOBACZ TEŻ:


Kierowcy gubią się w okolicy ul. Święty Marcin

Moto

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Hanka (gość)

Kupuję 2 dmuchane lale i od dziś wożę ww samochodzie. Razem będą nas 3 i będziemy mogły śmigać.