Przed tygodniem w gminie Dobrzyca odbyły się wybory uzupełniające do rady w okręgu wyborczym nr 7. Mieszkańcy Galewa wybierali między dwoma kandydatami: Łukaszem Humpą oraz Mieczysławem Dolatą.

100 do 49Zwyciężył Łukasz Humpa, który z radnymi spotkał się w piątek. Podczas sesji złożył też ślubowanie i dołączył do rady miejskiej w Dobrzycy.

Jak, w niedzielę wieczorem, tuż po zakończonym głosowaniu poinformowała przewodnicząca komisji wyborczej Agnieszka Chwałkowska, Łukasz Humpa zdobył 100 głosów, natomiast Mieczysław Dolata 49 głosów mieszkańców Galewa.

Łukasz Humpa został zgłoszony przez KWW Łukasza Humpy z poparciem Prawa i Sprawiedliwości , natomiast Mieczysław Dolata przez KWW Gminy Dobrzyca wspierany przez PSL.

Kim jest radny Łukasz Humpa?Kim jednak jest nowy radny? Łukasz Humpa ma 33 lata. I choć w Galewie mieszka 10 lat, podkreśla, że z tą miejscowością związany jest od dawna.

-Mój dziadek był sołtysem Galewa przez wiele lat, mój ojciec pochodzi z Galewa - wyjaśnia nam radny Humpa. To właśnie ten codzienny kontakt z mieszkańcami Galewa sprawił, że Łukasz Humpa zdecydował się kandydować w wyborach do rady gminy.

- Oczywiście, że z wygranej bardzo się cieszę - mówi radny z Galewa . Jednak dodaje, że pewny zwycięstwa nie był, ponieważ miał mocnego kontrkandydata Mieczysława Dolatę, z którym na co dzień współpracuje i ma dobry kontakt.

Jakie ma plany na tę kadencję i czy uda mu się coś zmienić? Radny Humpa wyjaśnia, że były to wybory uzupełniające, ta kadencja w radzie miejskiej gminy Dobrzyca będzie krótka.

- Na początku będę chciał się zapoznać ze sprawami nad którymi aktualnie dobrzycka rada pracuje, a później zobaczymy jakie będą możliwości - tłuczy. Dodaje, że chciałby, żeby też mieszkańcy zgłaszali sprawy i pomysły, którymi będzie mógł się zająć.

Łukasz Humpa zdradza, że myśli też o kandydowaniu w kolejnych wyborach, ponieważ uważa, że zaufanie jakim obdażyli go mieszkańcy zobowiązuje.

Na co dzień Łukasz Humpa prowadzi własną działalność gospodarczą: multiagencję ubezpieczeniowa, skład opału oraz sprzedaż artykułów do produkcji rolnej.

W wolnym czasie spędza czas z rodzi ną: żoną Angeliką i córkami 6-letnią Lenką i 2-letnią Zuzią.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!