Napastnik Nielby Wągrowiec, Tomasz Mikołajczak 23 czerwca rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z Lechem Poznań. To pierwszy efekt współpracy Kolejorza z klubem z Wągrowca.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
12 maja Lech podpisał umowę o współpracy z drugoligową Nielbą Wągrowiec. W jej ramach najzdolniejsi piłkarze z Wągrowca będą mieli szansę sprawdzenia się w Kolejorzu. Z kolei do Nielby mają trafiac zawodnicy, którzy nie mają szans na występy w Lechu (czytaj więcej na ten temat).

Są już pierwsze efekty tej współpracy. 23 czerwca na pierwszym przedsezonowym treningu pojawi się 21-letni napastnik Tomasz Mikołajczak. W ubiegłym sezonie w 30 występach w barwach Nielby zdobył 18 bramek i był najskuteczniejszym strzelcem swojej drużyny.

Zawodnik wpadł w oko obecnemu trenerowi Lecha Jackowi Zielińskiemu, kiedy w 1/16 Remes Pucharu Polski Nielba rywalizowała z Polonią Warszawa, którą wtedy trenował właśnie Zieliński.

Na razie Mikołjaczak będzie trenował z pierwszą drużyną Lecha. Dopiero później trenerzy uznają, czy znajdzie się w kadrze pierwszego zespołu, który 7 lipca uda się na 10-dniowe zgrupowanie do Niemiec.


Czytaj też:

Lech będzie współpracował z Nielbą Wągrowiec

Lech Poznań podpisał umowę z drugoligową Nielbą Wągrowiec. Przewiduje ona wymianę piłkarzy pomiędzy oboma klubami.


Pierwsze ruchy kadrowe nowego trenera Lecha

Jacek Zieliński, nowy trener Lecha Poznań wybrał ośmiu młodych piłkarzy, którzy dołączą do pierwszej drużyny "Kolejorza". Sześciu z nich występowało do tej pory w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, a dwóch pozostałych wróciło z wypożyczenia.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!