Odra - Warta 1:3: Zieloni już nad kreską

Warta Poznań odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo na wiosnę. Tym ...
Warta Poznań odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo na wiosnę. Tym ... archiwum / eM
Warta Poznań odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo na wiosnę. Tym razem Zieloni pokonali w Wodzisławiu miejscową Odrę 3:1. Gole dla poznaniaków zdobyli: Zakrzewski, Reiss oraz Ciarkowski.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Niecieczy, tym razem piłkarzy Warty Poznań czekał ciężki pojedynek z mającą ogromne problemy finansowe Odrą Wodzisław.
- To może być trudniejszy mecz niż ten w Niecieczy - mówił Marcin Wojciechowski, pomocnik Zielonych. - Odra może się cofnąć, a my będziemy wtedy zmuszeni do gry z ataku pozycyjnego.

Plany gospodarzom popsuł jednak już w 2. minucie Zbigniew Zakrzewski. Napastnik Zielonych świetnie rozpoczął mecz w Wodzisławiu, minął obrońców i w sytuacji sam na sam z Nalepą nie dał szans bramkarzowi i dał poznaniakom prowadzenie. Od tej pory to Warta mogła pozwolić sobie na spokojniejszą grę, a gospodarze musieli się odkryć i gonić wynik. Nie co przebudowana z porównaniem z meczem w Niecieczy obrona Warty nie pozwalała jednak gospodarzom na zbyt wiele.

W 29. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Zakrzewski. Jednak humory poznaniaków poprawiły się już chwilę później. W 34. minucie Reiss dostał dokładne podanie od Gajtkowskiego, zdecydował się na strzał po ziemi i z 17 metrów wpakował piłkę do siatki Odry. Do końca pierwszej części gry podopieczni Bogusława Baniaka kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili gospodarzom zagrozić poważniej bramce strzeżonej przez Bledzewskiego.

Po przerwie trener gospodarzy zdecydował się na trzy zmiany. To nieco zmieniło obraz gry na boisku, Odra zaczęła grać pewniej, lecz nie potrafiła pokonać Bledzewskiego. Do 57. minuty, kiedy to Stolpa zgrał piłkę do Odunki, a ten natychmiast uderzył i nie dał szans Bledzewskiemu. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców ruszyli do ataków i szybko chcieli odrobić straty. Na szczęście Warta opanowała sytuację, a na dodatek wyprowadziła zabójczą kontrę. W 77. minucie Reiss popędził z piłką na bramkę Odry, zagrał Do Ciarkowskiego, a ten w dziecinny sposób ograł obrońców gospodarzy i ładnym strzałem w długi róg pokonał Nalepę.

Po golu pomocnika Warty Odra straciła chęci do gry, a poznaniacy kontrolowali przebieg gry. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Warta Poznań odniosła drugie zwycięstwo z rzędu pokonując w Wodzisławiu Odrę 3:1.

- Będę zadowolony jeśli w pierwszych dwóch spotkaniach zdobędziemy cztery punkty - zapowiadał przed rozpoczęciem rundy wiosennej Bogusław Baniak.

Cel został zrealizowany i to nawet z nawiązką. W Wodzisławiu Zieloni zaprezentowali się z dobrej strony i przez cały mecz kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. Zwycięstwo z Odrą pozwoliło już po dwóch pierwszych meczach wydostać się Zielonym ze strefy spadkowej. Za tydzień kolejna okazja do zdobycia trzech punktów, Warta zaprezentuje się w końcu swoim kibicom, przeciwnikiem na Stadionie Miejskim będzie GKS Katowice.

Odra Wodzisław - Warta Poznań 1:3 (0:2)