(© Łukasz Bigus)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zwycięstwem KKS Lech Poznań zakończył się Ogólnopolski Turniej Piłkarski U12 Energobud Leszno Cup 2012, który odbył się w ostatnią sobotę w hali LOSiR w Luboniu.

W imprezie przygotowanej przez Klub Sportowy Koziołek Poznań wystąpiło 10 zespołów. Drużyny zostały przedzielone do dwóch grup i zagrały systemem ligowym... z jedną zmianą. Zamiast zmierzyć się z zespołami z własnej grupy, drużyny walczyły z tymi, które trafiły do grupy drugiej.

Do grupy A trafiły zespoły MKS Parasol Wrocław, SP Orzeł 2010 Wałcz, KKS Lech Poznań, UKS Kopernik Poznań, KS Koziołek Poznań II. Bezkonkurencyjny okazał się Kolejorz, który wygrał pięć spotkań, nie tracąc bramki. Drugie miejsce i tym samym awans do półfinału, wywalczył MKS Parasol Wrocław.

W drugiej grupie zagrały AP Gavia Choszczno, TS Polonia Poznań, UKS Grom Dopiewo, SMP Wichniarek Poznań oraz KS Koziołek Poznań I – jak się później okazało, najlepszy zespół grupy B. Drużyna gospodarzy zdobyła 8 punktów, przegrywając tylko nieznacznie z Lechem Poznań 0:1 i notując dwa remisy obok dwóch zwycięstw.

Najciekawszym spotkaniem tego dnia okazał się pojedynek półfinałowy pomiędzy AP Gavia Choszczno i KS Koziołek Poznań. Nieustanne ataki gospodarzy nie przyniosły efektu bramkowego. Kiedy wydawało się, że zespoły czeka dogrywka, na 15 sekund przed końcem meczu goście zapewnili sobie miejsce w finale! W drugim meczu półfinałowym Lech wygrał pewnie z MKS Parasol Wrocław.

Warto dodać, że bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna SP Orzeł 2010 Wałcz, która tego dnia odniosła sześć zwycięstw i tylko jeden remis. Do awansu do półfinału zabrakło im jednej bramki.

W finale Energobud Leszno Cup 2012 Lech wygrał pewnie z AP Gavia Choszczno, a mecz o miejsce trzecie zakończył się zwycięstwem MKS Parasol Wrocław nad gospodarzami.

Królem strzelców został Bartek Koc – zawodnik wrocławskiej drużyny, najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Dłużaka z poznańskiego Lecha, a wyróżniającym się bramkarzem okrzyknięto Daniela Szysza z AP Gavia Choszczno.

Impreza stała na wysokim poziomie, a ten jest zawsze określany zaangażowaniem oraz umiejętnościami piłkarskimi młodych piłkarzy. Pod tym względem nikt z obserwatorów nie mógł czuć się zawiedzionym.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!