W ogrodzie botanicznym trwają ostatnie, przed otwarciem sezonu , porządki. Rozstawiono ławki, kosze na śmieci, uporządkowano zieleń. Kwitną magnolie i drzewa owocowe . Zobacz, jak teraz wygląda Ogród Botaniczny w Poznaniu!

Drzewa (które trzeba było otulić na zimę) są już odsłonięte, gałęzie przycięte, trawniki wygrabione. Wymieniono część krawężników, usypano nowe alejki spacerowe, uporządkowano plac zabaw. Postawiono ławki, kosze na śmieci, stojaki dla rowerów. Na części kwietników wyznaczono już miejsca, w których podsadzone zostaną nowe kwiaty.

Zobacz też: Ogród Botaniczny w Poznaniu - Wiosna w Poznaniu pachnąca i kolorowa [ZDJĘCIA]

– Na 1 maja wszystko będzie gotowe – mówi Ewa Kazimierczak-Grygiel z Ogrodu Botanicznego UAM. Przypomina, że już za dwa tygodnie tradycyjną „majówką” Ogród Botaniczny w Poznaniu otworzy się dla poznaniaków. W długi majowy weekend zorganizowany tam zostanie m.in. kiermasz roślin i rękodzieła. Chętni będą mogli przeprowadzić badania mammograficzne, oddać krew, wspomóc Hospicjum Palium. W starym pawilonie będą występy artystyczne, w nowym wystawa. – Ale na razie trwają wiosenne porządki. Brakuje jeszcze m.in. wody w zbiornikach w alpinarium.

Zobacz też: Ogród Botaniczny w Poznaniu - Coraz mniej kwiatów, coraz więcej owoców

Mimo to Ogród Botaniczny w Poznaniu prezentuje się przepięknie. Drzewa i trawniki zazieleniły się – wiosna w tym roku przyszła dużo wcześniej niż w ubiegłym. Nawet w pochmurne dni wzrok przyciągają kwitnące magnolie, jabłonie, wiśnie. Czerwienią wabią różaneczniki, porzeczka krwista, czy klon, w malinowym odcieniu kwitnie pigwowiec. Fioletem zachwycają wrzośce, żółcią – forsycje i złotlin. W oczy rzucają się żółte i białe, okazałe, kwiaty tulejnika amerykańskiego.

Skomentuj:

Ogród Botaniczny w Poznaniu - Kwitną magnolie i drzewa owocoweZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Obserwator przyrody (gość)

Ja podobnie już 2 razu byłam tej wiosny w Kórniku w Arboretum, gdzie wolę zapłacić za wstęp, ale przynajmniej wiosnę oglądać wiosną w porze kwitnienia śnieżycy wiosennej, magnolii, czy rododendronów (tam już pierwsze zakwitły). A nasi w Poznaniu otworzą ogród po tym jak magnolie a nawet bzy przekwitną (bo już pąki bzów zaczynają się robić kolorowe i w kwietniu będzie pełnia).
Tak więc na fotki - to ja mogę sobie popatrzeć zeszłoroczne z Ogrodu Botanicznego. Przecież i tak wstęp w Poznaniu jest gratis, więc czemu nie dać mieszkańcom obejrzeć wiosny wcześniej? A myślę, żę wielu zapłaciłoby symboliczną złotówkę lub dwie za wstęp!!!

starsza pani (gość)

jaja /niekoniecznie wielkanocne/ sobie robią z ludzi? Otwarte od maja? Dziękuję, choc mieszkam tuz pod botanikiem, kwitnącą wiosną przyrodę jeżdzę oglądac aż do Kurnika. Czy ktos wie, vzym jest podyktowane zamkniecie botanika aż do maja? Bo to, zdaje sie, ewenement na skalę kraju i pewnie nie tylko? Wole juz zaplacic wstep w Krakowie, ale mogę obejrzec krokusy kub chryzantemy późną jesienią.