Ojciec i syn skazania za wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Wypadek miał miejsce w zeszłym roku, w marcu, kiedy to Dawid J. wraz z ojcem ścigali się na poznańskich ulicach. (© Paweł Miecznik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sprawcy śmiertelnego potrącenia na ulicy Wierzbięcice nie pozostaną bezkarni. Sąd skazał ich właśnie na 5 i 4 i pół roku wiezienia. Skazani - ojciec i syn – dostali także wieloletnie zakazy prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Wypadek miał miejsce w zeszłym roku, w marcu, kiedy to Dawid J. wraz z ojcem ścigali się po poznańskich ulicach. Na upublicznionych przez policję nagraniach widać jak dwa samochody mkną ulicą Wierzbięcice po torowisku tramwajowym. Jadący BMW 19 latek w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i wjechał na chodnik, tam potrącił dwie osoby. Jedna z nich zmarła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń.

Oskarżeni zostali postawienie przed sądem w listopadzie ubiegłego roku. Prokurator wnioskował o kary 6 lat pozbawienia wolności oraz 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów dla syna i dożywotni dla ojca.

Według dzisiejszego wyroku Dawid J. ma spędzić 5 lat w więzieniu i 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów. Jego ojciec Krzysztof J. Dostał 4,5 roku za kratkami i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Wyrok nie jest prawomocny

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!