Związkowcy Sierpnia ’80 okupowali w czwartek siedzibę biura Platformy Obywatelskiej. Protestujący chcieli wręczyć posłowi Dzikowskiemu z PO swoje postulaty i zamierzali czekać na posła aż do skutku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Członkowie Sierpnia ’80 pojawili się w biurze poznańskiej Platformy Obywatelskiej wczesnym popołudniem, o czym pisaliśmy już na mmpoznan.pl. Przygotowali 21 postulatów, które przybili na drzwiach biura PO, w których żądalii m.in. zrównania płacy minimalnej w Polsce z tą w Europie Zachodniej, ratowania przemysłu stoczniowego i przywrócenia wcześniejszych emerytur. Związkowców wspomagali poznańscy anarchiści oraz członkowie Stowarzyszenia Pomocy Eksmitowanym.

Protestujący zajęli jeden z korytarzy, gdzie postanowili czekać na posła Dzikowskiego, który jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej, by wręczyć mu swoje żądania. Problem pojawił się, gdy nadeszła godzina 17 i pracownicy biura chcieli zakończyć pracę i zamknąć budynek. Jednak protestujący nie chcieli go opuścić - doszło do pyskówki i szarpaniny.

- Nie wyjdziemy stąd, będziemy czekać na posła Dzikowskiego do skutku - zapowiadali.
By uniemożliwić usunięcie ich z budynku, członkowie Sierpnia '80 zajęli jeden z korytarzy zamykając drzwi do niego przy pomocy łańcucha i kłódki. W odpowiedzi pracownicy biura PO wezwali policję.  Na Zwierzyniecką przyjechały wozy policyjne.  Jednak wizyta policji też nic nie dała, zwłaszcza że policjanci nawet nie weszli do budynku, czekając jedynie w radiowozach przed wejściem.

Pierwsi zmęczyli się pracownicy biura PO - po kilku godzinach okupacji opuścili  budynek. Wkrótce potem odjechały służby bezpieczeństwa. Nie pojawił się też Waldy Dzikowski.

Około godz. 20 okupujących z biura PO wyprowadzili funkcjonariusze policji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - wystarczy kliknąć w miniaturki znajdujące się poniżej.


Czytaj też:

Związkowcy okupują biuro PO w PoznaniuWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sierota

A nie dało się tego napisać po polsku?. "Protestujący wraz ze swoimi postulatami pozostali sami ze sobą" ???