Od momentu premiery pierwszej części "Mission Impossible" do najnowszej części "Mission: Impossible - Rouge Nation" minęło 19 lat. Jak przez ten czas zmienił się Tom Cruise?

Pierwsza część "Mission Impossible" powstała w 1996 roku. Tom Cruise grający agenta CIA Ethana Hunta musiał oczyścić swoje dobre imię. Hunt został oskarżony o szpiegostwo i musiał zmierzyć się nie tylko z wrogiem z zewnątrz, ale także tym wśród przyjaciół. Znakomity thriller w reżyserii Briana de Palmy urzekł miłośników dobrego kina na całym świecie.

Na drugą część musieliśmy czekać cztery lata. Tym razem Ethan Hunt ściga byłego agenta CIA Seana Ambrose'a (Dougray Scott), który wykradł śmiercionośnego wirusa. Także i tym razem za kamerą stanął "stary wyjadacz" kina akcji - John Woo ("Nieuchwytny cel", "Szyfry wojny").

Natomiast "Mission: Impossible III" trafił do kin w 2006 roku. Zgodnie z tradycją serii za całość był odpowiedzialny reżyser znający od podszewki kino akcji. J.J. Abrams, który odpowiadał również za scenariusz. Abrams wysłał Ethana Hunta w pogoń za bezwzględnym handlarzem bronią Owenem Davianem.

Czwarta część zatytułowana "Mission: Impossible - Ghost Protocol" porusza kwestie terroryzmu i zamachu na Kreml. Jak zwykle podejrzewany jest Ethan Hunt oraz prowadzony przez niego zepsół. Teraz zaczyna się walka z czasem. Reżyserem tej części został Brad Bird, który wcześniej otrzymał dwa Oscary za animacje "Iniemamocni" oraz "Ratatuj".

Tom Cruise ma 53 lata, ale w najnowszej części "Mission: Impossible - Rouge Nation" chce udowodnić, że jest równie dziarski i niebezpieczny jak 19 lat temu, gdy wchodziła pierwsza część serii z Ethanem Huntem. Tym razem Cruise stoczy walkę z organizacją przestępczą Syndykat. Cruise współpracuje z reżyserem Christopherem McQuarrie, który otrzymał Oscara w 1995 roku za scenariusz do "Podejrzanych".

Co ciekawe między premierą pierwszej części i najnowszej, które wejdzie do Polski 7 sierpnia, Cruise zdążył się dwukrotnie rozwieść.

Tom Cruise nie potrzebował kaskaderów na planie "Rogue Nation"

CNN Newssource/x-news


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!