Setki poznaniaków przybyły na cmentarz junikowski, aby towarzyszyć w ostatniej drodze Wojciechowi Szczęsnemu Kaczmarkowi. Były prezydent Poznania zmarł 26 maja. Miał 67 lat.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przed godziną 14 przed cmentarzem na Junikowie pojawili się policjanci kierujący ruchem. Ten w okolicach nekropolii był dziś niezwykle wzmożony - rodzina, przyjaciele, współpracownicy, a także zwykli poznaniacy przybyli tu, aby pożegnać Wojciecha Szczęsnego Kaczmarka, prezydenta miasta w latach 1990-1998.

Na Junikowo z placu Kolegiackiego, kursowały specjalne autobusy MPK, które dowoziły poznaniaków chcących wziąć udział w pogrzebie.    

Kondukt żałobny wyruszył z kaplicy na cmentarzu kilkanaście minut po godz. 14. W ostatniej drodze byłemu prezydentowi Poznania towarzyszyły poczty sztandarowe, asysta wojskowa, urnę z prochami niósł jeden ze strażników miejskich.

Zgodnie z wolą rodziny zmarłego, urna spoczęła w rodzinnym grobowcu na Junikowie.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!