Jeden z mężczyzn osadzonych w ostrowskim Areszcie Śledczym popełnił samobójstwo. Sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po tygodniu. Obecnie badają ją prokuratura i służba więzienna.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

- Potwierdzam, że 18 sierpnia tymczasowo aresztowany osadzony podjął skuteczną probę samobójczą. Obecnie toczą się dwa postępowania. Jedno prowadzi policja na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Oprócz tego wewnętrzne czynności wyjaśniające są prowadzone przez wyznaczoną przez dyrektora Aresztu Śledczego komisję pod nadzorem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu. Komisja ta powinna zakończyć prace do połowy września. Dopiero wtedy będziemy mogli podać bliższe informacje na temat tego zdarzenia - mówi rzecznik praso-wy ostrowskiego Aresztu Śledczego kapitan Mariusz Dobosz.

34-latek był aresztowany w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Kole. Dotyczyło ono rozboju i zabójstwa, jakie miało miejsce na terenie gminy Dąbie. Mężczyzna planował tam dokonanie kradzieży, ale gdy pojawił się właściciel posesji, zaskoczony zaatakował go kantówką powodując jego śmierć. Czyn ten popełnił w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Śmierć aresztanta zauważył jeden z funkcjonariuszy w trakcie nocnego obchodu. Natychmiast przeprowadzono czynności z udziałem prokuratora. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było uduszenie.

Więcej w jutrzejszm wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!