Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejski Konserwator Zabytków Maria Strzałko pojawiła się na otwarciu biblioteki polonistycznej UAM, by sprawdzić, jak w praktyce wypadło to ryzykowne połączenie starej architektury Collegium Maius z nowoczesnym sześcianem biblioteki.

Egzamin wypadł dobrze. Biblioteka ma najnowocześniejszy system wypożyczania oparty na falach radiowych: można swobodnie brać książkę z półki, kładąc ją tylko na czytnik. Bibliotekarz wędrując z pilotem, natychmiast odczyta, czy książki są na swoim miejscu. Biblioteka ma też specjalne oświetlenie, wyjątkowo przyjazne dla oczu, choć może nie tak nastrojowe jak stare lampy stołowe.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

paco (gość)

40 tysięcy książek to malutko. Sam mam w domu ze 4 tysiące. Czy ktoś tu się nie pomylił? Wydaje mi się, że pojemność biblioteki obliczono na 400 tys. A to dla Polonistyki, Slawistyki i czego tam jeszcze wcale nie tak dużo....