Jeśli nie możecie przygarnąć, to chociaż otwórzcie okno do piwnicy czy szopki, dajcie jeść i zgłoście się do nas - apelują członkowie człuchow-skiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeśli nie możecie przygarnąć, to chociaż otwórzcie okno do piwnicy czy szopki, dajcie jeść i zgłoście się do nas - apelują członkowie człuchow-skiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- Przy tak niskich temperaturach, jakie ostatnio mieliśmy, nie ma się nad czym zastanawiać. Zwierzęta nie przetrwają bez naszej pomocy - mówi Krystyna Łuczycka z TOZ. Towarzystwo wciąż czeka na zgłoszenia chętnych do tymczasowej opieki nad zwierzętami . Do tej pory nikt taki się niestety nie znalazł. Na szczęście mieszkańcy reagują za to coraz częściej widząc bezdomne koty i psy.

- Praktycznie codziennie mamy telefony o błąkających się zwierzętach. Zawsze reagujemy. Cieszymy się, że tyle osób się odzywa - mówi K. Łuczycka. - Równocześnie zwracamy się z prośbą o wskazywanie nam miejsc przebywania wolno bytujących kotów. Oprócz pomocy chcielibyśmy także móc określić ich liczbę. Mogą się z nami kontaktować także osoby poszukujące zagubionych zwierząt - jesteśmy na bieżąco poinformowani, gdzie i jakie zwierzę zostało znalezione.

Z pozytywnym odbiorem spotkała się także ostatnia kwesta na rzecz bezdomnych zwierząt. - Zebraliśmy w sumie 1190 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup karmy, a jeśli coś zostanie - dołożymy się do akcji sterylizacji bezdomnych zwierząt - mówi Karol Krasieńkiewicz, prezes TOZ. - Mieszkańcy ze zrozumieniem podeszli do naszej akcji, za co dziękujemy, choć oczywiście nie brakło i kogoś, kto stwierdził, że trzeba zbierać na ludzi, a nie zwierzęta. Tymczasem organizacji pomagających ludziom jest całe mnóstwo, a my jesteśmy jedyną, której zadaniem jest pomaganie zwierzętom.

Zadbana i bardzo przyjazna
Najnowszym podpiecznym TOZ jest suczka znaleziona 3 stycznia w okolicy Tesco. Zwierzę jest bardzo przyjazne i zadbane, być może zgubiło się właścicielowi. Przebywa pod opieką TOZ. Wszelkie informacje pod nr tel. 600 202 531.

Gliwka Beata - Dziennik Bałtycki


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!