Województwo kujawsko-pomorskie jako pierwsze w Polsce w roku 2008 ustanowiło swoje święto. Radni Sejmiku Województwa postanowili, że będziemy je obchodzić 7 czerwca, w rocznicę wizyty Jana Pawła II w największych ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Województwo kujawsko-pomorskie jako pierwsze w Polsce w roku 2008 ustanowiło swoje święto. Radni Sejmiku Województwa postanowili, że będziemy je obchodzić 7 czerwca, w rocznicę wizyty Jana Pawła II w największych miastach regionu.
Motywem przewodnim tegorocznych obchodów będzie dziesiąta rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w miastach Kujawsko-Pomorskiego. Z tej okazji odbędą się liczne uroczystości przypominające postać wielkiego Polaka. Podczas głównych uroczystości , które zaplanowano 6 czerwca w Bydgoszczy - bliski współpracownik Ojca Świętego, kardynał Stanisław Dziwisz odprawi mszę świętą w Katedrze pod wezwaniem św. Marcina. Metropolita Krakowski weźmie też udział w uroczystej sesji sejmiku województwa w bydgoskim ratuszu.
Tegoroczną nowością będzie Maraton Metropolitalny BiT-City między Toruniem a Bydgoszczą. Mieszkańcy regionu będą mogli zwiedzić pociąg papieski, który z honorowymi gośćmi przejedzie przez większe miasta województwa.
Imprezy, które zaplanowano w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu oraz w Jabłonowie Pomorskim rozpoczną się 4 czerwca sesją sejmiku jedenastolatków i potrwają do 7 czerwca.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!