Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty otrzyma na stałe relikwie bł. Jana Pawła II, będą one znajdować się przy Tryptyku Miłosierdzia, w prawej nawie bocznej pod wizerunkiem papieża Polaka. Z informacji uzyskanych z parafii wynika, że relikwie będą miały postać II stopnia.

W relikwiarzu znajdować się będzie prawdopodobnie cząstka koszuli (garderoby bł. Jana Pawła II) nasączona krwią. Relikwie zostaną umieszczone w specjalnym miejscu z szybą odporną na czynniki zewnętrzne. Wierni będą mogli podchodzić do relikwii, adorować i modlić się przy nich, a także je ucałować.

Uroczystość przekazania relikwii bł. Jana Pawła II odbędzie się 10 lutego 2013 roku o godz. 11 w Parafii św. Mateusz Apostoła i Ewangelisty na osiedlu Orła Białego w Poznaniu.


O TYM INFORMUJĄ MIESZKAŃCY - CZYTAJ I PISZ


Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na poznan@naszemiasto.pl lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!