- Pomysł mojego delfinarium to pikuś w porównaniu z tym przedsięwzięciem - mówi radny Michał Grześ o projekcie Parku Historii Ziemi, który ma powstać na Morasku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Uczestniczyli w niej również rektor UAM Bronisław Marciniak oraz byli rektorzy: prof. Jerzy Fedorowski i prof. Stanisław Lorenc.

Podczas czwartkowej wyjazdowej sesji Komisji Kultury i Nauki prektor UAM Jerzy Fedorowski wraz z prof. Jezrym Błoszykiem prodziekanem Wydziału Biologii UAM przedstawili komisji ideę budowy na terenie kampusu Morasko Uniwersyteckiego Parku Historii Ziemi. W zamyśle ma to być unikatowy obiekt edukacyjny, chroniący jednocześnie cenne zbiory zgromadzone na wydziałach biologii i geologii.

7-hektarowy park ten ma stanąć w sąsiedztwie instytutu geologii na Morasku. Obiekt będą tworzyć dwa głowne budynki podzielone tematycznie na część paleontologiczno-geograficzną oraz biologiczną

Na terenie parku zostanie przedstawiona historia tworzenia się wszechświata, powstania i ewolucji życia na Ziemi oraz wpływu człowieka na środowisko. Naukowcy mają w planach również pomieszczenie, w którym będzie można przeżyć symulowane trzęsienie ziemi.

Koncepcja spotkała się z bardzo przychylną opinią radnych.
- Pomysł mojego delfinarium w ogrodzie zoologicznym to pikuś w porównaniu z tym przedsięwzięciem - mówi radny Michał Grześ. - Uważam, że jest to wspaniały pomysł, który wyniesie Poznań na wyżyny kulturalno-naukowe. Projekt ten bez problemu może konkurować z największymi takimi przedsięwzięciami w kraju jak np. z oceanarium we Wrocławiu.

Budowa parku ma ruszyć w 2012 roku. Większość funduszy władze UAM-u mają zamiar pozyskać z Unii Europejskiej, liczą również na wsparcie samorządu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!