Do obywatelskiego zatrzymania kieszonkowca doszło w tramwaju linii nr 8 w Poznaniu. Przy 29-letnim złodzieju znaleziono portfel, który wcześniej został skradziony jednemu z pasażerów tramwaju.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 15., w tramwaju linii nr 8 w Poznaniu. Gdy pojazd zbliżał się do przystanku na placu Wielkopolskim, jeden z pasażerów poczuł, że ktoś dotyka trzymaną przez niego teczkę. Okazało się, że torba była odpięta. Pokrzywdzony bez chwili zwłoki chwycił stojącego obok podejrzewanego mężczyznę, krzycząc „uwaga kieszonkowiec!”. Z pomocą w ujęciu sprawcy kradzieży przyszedł mu kolejny pasażer.

Zatrzymanym mężczyzną okazał się 29-letni Rafał B., niemający stałego miejsca zamieszkania. Jak się okazało, rzeczywiście próbowal on okraść pokrzywdzonego - znaleziono przy nim portfel, który mężczyzna zdążył wyjąć z teczki.

Obecnie sprawą kieszonkowca zajmują się policjanci, potem sprawa przekazana zostanie do poznańskiego sądu. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz też:

Ulubione trasy i tramwaje kieszonkowców

Jeździsz tramwajami na trasie Pestki? Uważaj na portfel - ostrzega MPK, które otrzymuje wiele zgłoszeń o aktywności kieszonkowców, szczególnie pomiędzy mostem Teatralnym a Słowiańską.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!