Podróżnicy mają fanów Podróżnicy mają fanów

Podróżnicy mają już wiernych słuchaczy i oddanych fanów w wielu wielkopolskich szkołach (© Fot. presto travel)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Patriotycznie zakręceni. Najciekawszą Inicjatywą Społeczną Poznania został projekt Tomasza Labusa i Martina Opaczyka. Do naszego plebiscytu zgłosili się jako autorzy cyklu prelekcji ,,Podróżuj z Podróżnikami". Zdobyli aż 1582 głosy.

- W jego ramach przygotowaliśmy cykl prelekcji, które za zgodą nauczycieli prezentujemy uczniom w wielkopolskich szkołach i świetlicach - tłumaczy Tomasz, podróżnik, pilot wycieczek, absolwent Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

- Cieszymy się niezwykle, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym poparciem społecznym - mówią Tomek i Martin. - Występy dla szerokiej publiczności w szkołach i klubach to dla nas wielka przyjemność. Mamy nadzieję, że będziemy inspiracją dla młodych podróżników, którzy tak jak my niebawem wyruszą w świat aby poznawać, zdobywać i przede wszystkim podróżować, choćby po najbliższej okolicy.

- W czasie trwania akcji byliśmy już w ponad 20 szkołach. To dla nas wielka radość - przyznaje Tomek. - Dziękujemy za wszystkie głosy i słowa wsparcia.

Podróżniczych prelekcji wysłuchuje nie tylko wielkopolska młodzież. Program cieszy się również sporym zainteresowaniem starszych. Podróżnikom udało się dotrzeć do wielu domów kultury i klubów seniora, gdzie zawsze mają pełne sale.

,,Podróżuj z Podróżnikami" to zupełnie charytatywny projekt. - Ideą naszej akcji jest zaszczepienie w młodych ludziach nie tylko chęci podróżowania, ale także ciekawości świata - wyjaśnia jeden z podróżników. - Mówi się, że podróże kształcą, ale tak samo kształcące może być słuchanie o nich, czytanie, oglądanie fotografii.

Drugie miejsce z ilością 609 głosów zajął projekt Fundacji Klaster Poznań ,,mówTEJ!". - Przewodnią ideą projektu jest popularyzacja wśród wszystkich zainteresowanych lokalnej gwary, która stanowi niezwykle ważny element w poszerzaniu wiedzy z zakresu historii własnego miasta i regionu , a co za tym idzie wzbogacaniu świadomości historycznej i poczucia tożsamości - wyjaśnia Piotr Luczys z poznańskiej fundacji.

Finałową trójkę zamyka kolejna inicjatywa skupiona wokół podróżniczej pasji. - Klub Szalonego Podróżnika ma na celu zrzeszenie, promowanie i integrowanie ,,zwykłych" podróżników - mówią Milena i Grzegorz, twórcy inicjatywy. - Chcemy aby opowiadali o swoich wyprawach, podróżach, przygodach pokazywali zdjęcia, tworzyli prezentacje dla szerokiej publiczności - wyjaśniają. Za nimi już kilka spotkań. Do grupy można przyłączyć się za pośrednictwem Facebooka. Klub Szalonego Podróżnika w głosowaniu internetowym zdobył 532 głosy.

Już w poniedziałek komisja konkursowa wybierze zwycięską inicjatywę z Wielkopolski. Honorowy patronat nad akcją Patriotycznie Zakręceni objął prezydent RP Bronisław Komorowski. Przebieg naszej akcji oraz wyniki plebiscytu można również śledzić na stronie naszego serwisu internetowego pod adresem: www.poznan.naszemiasto.pl/patriotycznie-zakreceni.

Skomentuj:

Patriotycznie Zakręceni w Poznaniu - Pokazują świat innymZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!