W sprawie ulicy Górczyńskiej mieszkańcy napisali także do prezydenta Poznania W sprawie ulicy Górczyńskiej mieszkańcy napisali także do prezydenta Poznania

W sprawie ulicy Górczyńskiej mieszkańcy napisali także do prezydenta Poznania (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poniedziałek reporterski „Patrol Głosu” kolejny raz wyjechał na ulice Poznania. Tym razem pojawił się na ulicy Górczyńskiej, która jest remontowana. Problem w tym, że choć droga jeszcze nie powstała, już budzi sprzeciw mieszkańców.

– Na tej wąskiej ulicy nie ma praktycznie gdzie stanąć. ZDM wybudowało już za to szeroki chodnik, ale bez miejsc parkingowych – mówi Artur Zawal. – Jak ktoś na nim stanie, to sąsiedzi z bloków fotografują pojazdy.

– Ta ulica to bubel – mówi wprost Tadeusz Bednarski. – Wybudowane przez prywatnego inwestora miejsca postojowe już niszczeją, za to z drugiej strony jest 3,5 metrowy chodnik.

Na zapowiedzianym spotkaniu z „Patrolem Głosu” pojawiło się kilkudziesięciu mieszkańców. – To jest dramat. Oba chodniki mają razem około 6 metrów i jezdnia też ma 6 metrów – opowiada Jan Napierała. To jest co najwyżej droga dla dorożki, a nie dwukierunkowa ulica.

Mieszkańcom zależy, aby na tej ulicy pojawiły się ograniczniki. – Tu często bywa bardzo niebezpiecznie. Samochody rozpędzają się nie tylko na Górczyńskiej, ale też od Ściegiennego do Palacza – opowiada Zdzisława Gudzio.

Janusz Ruciński posiada liczne fotografie, także sprzed kilkudziesięciu lat, na których widać, że Górczyńska przez lata była w fatalnym stanie.
– Sami łataliśmy dziury w jezdni – opowiada mężczyzna. – Teraz ulica będzie nowa, ale bez miejsc parkingowych, a przecież na tej samej ulicy od lat stoi zapuszczony teren, który mógłby służyć jako miejski parking.

Z uwagami mieszkańców nie zgadza się Bartosz Zawieja, przewodniczący RO Górczyn.
– Przecież były organizowane konsultacje z mieszkańcami, gdzie każdy z nich mógł się zapoznać z planami – twierdzi Bartosz Zawieja. – Niezadowolona jest grupa mieszkańców, a wiele osób cieszy się, że w końcu ulica zostanie wyremontowana.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

radio-id (gość)

Już niedługo parkopwanie w Poznaniu może stac się dużo prostsze. Jeśli chcesz przyśpieszyc ten proces, zapraszam do wypełnienia krótkiej i niezobowiązującej ankiety.

http://moje-ankiety.pl/respond-6021/sec-veJZhZKy.html

Tadeusz (gość)

Panu co bierze go holera innym panstwu.Trzeba mowic pisac prawde zawsze cwaniacy chca ubijac swe intersy na klamstwie i na plecach innych Problem budowanej ulicy Gorrczynskie dopiero wyjdzie juz zakorkowanej wielu sklocen kierowcow . Niewazne kto tu mieszka -mieszkancy i podatnicy i nie jest łaska kazdeej wladzy zalatwiac to co sie nalezy prawnie mieszkncom . Zapoznajac sie z problemem w zalatieniu budowy ulicy od ok 30 lat podjąłem z strony organizacji starania jest pelna teczka pism wykonanie spotkan z mieszkncamiulicy mediami zebranie ilosci podpisow itp dopiero jak inofmowaly media b.rada osiedla cos tam napisala Z duzą pomoca w zalatwieniu budowy ktora juz miala byc ropoczeta rok temu pomogly media-Glos Wlkp,PTV i WTK Bywajac na sesjach RM tylko radni Markowski i Przybylak zabrali glos w sprawie ul Gorczynskiej to do sprawdzenia w RM . Ilosc pism w tym do prezydentow Grobelnego ,Kruszynskiego do RM ,ZDM rozmow i to dalo efekty rozpoczecia budowy , byl opor byl.Tak ! ma byc wykonana budowa ulicy ale nie "bubel" by za pewien okres naprawiac ulice by była funkcjonalna dla przlotnosci przjazdow samochodow i bezpieczna dla ludzi. Nie tez ulica smochodow metr pod oknami czy balkonami czy tez obok smietmnik. Zaintersowani do zapoznaia DZ U. nr 75 poz 690 z 2002 r okresla jak ma wygladac ulica.Gorczynska zaniedbana od lat tego niewidzila porzednia rada osiedla i obecna tyle tu do zrobienia i nie mozna tylko płakac bo brak pieniedzy kiedy brak pomyslow zaradnosci i pracy Poznaje sie poczynach prace radnych , ulica Sielska i ilez tu na osiedlu7 balaganu do zalatwienia co mozna wiele zrobic ale to potrafiąc wszysyko z mysla o mieszkancach nie dla karier . arogancj a pana co potem przdstawia sie ze jest radnym wielkie pretensje "panicza" ze nikt go nie powiadomil-słuzba!! zabraklo sluzacych Radni sami wychodza do wyborcow -powinni z poszanowaniem nie arogancja mają poznawac ich problemy nie ich unikac i mowic ze nic nieda sie zalatić tyle i aż tyle prawdy i to jescze dbajmy o kulture zachowań ona wychodzi z wychowania z domu. z szacunkiem Tadeusz Bednarski

KAZIMIERZ (gość)

HOLERA MNIE BIERZE BZDURY PISZECIE MISZKOM TU PONAD 30 LAT POZNANIOK ZNAM ULICE TYLE LAT NIKT NIE POTRAFIL ZALATWIC DOPIERO NIA SIE ZAINTERSOWAL P. BEDNARSKI ZALATWIL JEST BUDOWA BYLA RADA OSIEDLA LUDZI SLD NIC NIE POTRAFILI ZROBIC DLA OSEDLA DZIS RADA PO PARTI KTORA POMOGLA WYRZUCIC Z PRACY 0K 500LUDZI Z -CEGLORZA JUZ TYLE CZASU WYBRANA RADA I NIC NIEROBI W POZNAIU BYL KLAN LIBICKICH TU MIAL BYC KLAN ZAWIEI SMUTNY TRAGICZNY LOS INACZEJ ZRZADZL WIEM Z MEDI TEN P. BEDNARSKI ROBIL ZEBRANIA ZLUDZMI Z WLADZA WIELE SPRAW LUDZKICH ZALATWIAL MIESZKANIOWYCH INNE PAN"MACIEK" NIEPOTRZEBA MACKOW A PREZNYCH RADNYCH SZANUJACYCH MIESZKNCOW ZOBACZYMY CO POTRAFI PAN"MACIEK" I TA RAD ,ULICA SIELSKA I TYLE ZANIEDBAN BALAGANU TYLE PROBLEMOW LUDZI PAN "MACIEK" INNI POWINNI Z POSZANOWEANIEM UCZYC SIE OD P. BEDNASRSKIEGO PODZIEKOWAC ZA TE ULICE BYLEM NA SPOTKANIU AROGANCJA P. "MACKA" PRETENSJE ULICA FAKTYCZNIE ZLE WYKONANA WIELE UWAG BRAK PRZEJAZDU BRAK MIEJSC POSTOJOWYCH SA JUZ KLOTNIE A CO BEDZIE PO WYBUDOWANIU BLOKU TEGO PAN"MACIEK" NIE ROZUMIE SLYSZALEM MOWIL ZE NIC NIEMOZE ZROBIC TAM PRZY ULICY SMIETNIK ZE TEZ NIE POTRAFI TEGO ZALATWIC PAN RADNY "MACIEK' -PO! JAK SIE ZABIERO GLOS TRZEBA ZNAC PRADE

marta (gość)

Pan Bednarski najpierw popierał potem opiniował pozytywnie zakres przebiegu Górczyńskiej a teraz też źle. Niech się pan wstydzi- jednym słowem 95 % mieszkańców jest za remontem niestety są wyjątki, którzy mieszkają na Górczynie 2 lata i robią dym. Wsyd mi, że są tacy ludzie...

Michał (gość)

Widziałem wczoraj tą szopkę Pana Bednarskiego, który najpierw popierał budowę ulicy, póxniej opiniował projekt, a teraz ma jakieś pretensje!Ja się bardzo cieszę, że w końcu ulica będzie przebudowana!Jednym słowem proszę pana nie tędy droga....