PBG Basket – Kotwica 82:70: Gładka wygrana poznaniaków

Djordje Micić
Djordje Micić archiwum/eM
Poznańscy koszykarze zrewanżowali się za wysoką porażkę w Kołobrzegu z listopada i w sobotę wygrali we własnej hali z Kotwicą 82:70.

W listopadzie zespół PBG Basket w Kołobrzegu został rozbity 82:51. To był chyba najgorszy występ podopiecznych Miliji Bogicevicia tego sezonu. W sobotę w hali przy Drodze Dębińskiej początek spotkania wskazywał, że tym razem może być odwrotnie. Dzięki m.in. celnym rzutom za trzy punkty Djordje Micicia prowadzili nawet 12:2.

Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:16. W drugiej Kotwica się przebudziła i do przerwy zmniejszyła stratę do trzech „oczek”, co zwiastowało emocje. Trzecia kwarta to jednak popis m.in. Damiana Kuliga – poznaniacy zwiększyli przewagę do 16 punktów i już do końcowej syreny kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Ostatecznie PBG Basket wygrał cały mecz 82:70. Najwięcej punktów dla poznańskiej drużyny zdobyli Kulig (22) i Micić (18).

PBG Basket Poznań – Kotwica Kołobrzeg 82:70

Kwarty: 25:16, 15:21, 24:11, 18:22.

PBG Basket: Kulig 22, Micić 18, Nikolić 11, Comagić 11, Parzeński 7, Smorawiński 6, Bartosz 4, Milczyński 2, Szydłowski 1, Filarowski 0.

Kotwica: Brandwein 13, Diduszko 13, Kwiatkowski 12, Sapp 10, Harriss 9, Kęsicki 7, Wichniarz 6, , Djurić 0, Rduch 0.