- W wakacje tramwaje będą normalnie jeździć Pestką - mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK, dementując informacje podawane w niektórych mediach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z informacji opublikowanych m.in. w periodyku "POZnan*" wynikało, że przez dwa tygodnie trasą PST nie będą jeździły tramwaje z powodu konieczności wymiany zwrotnicy.

– To czyjaś pomyłka - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK. – W czasie wakacji będziemy remontować trasę Pestki, ale nie spowoduje to zmian w rozkładzie jazdy.

Niestety, nie wiadomo kiedy, ani jak zmienią się rozkłady jazdy MPK w wakacje. O terminie wprowadzenia rozkładów decyduje Zarząd Transportu Miejskiego, jednak poza dyrektorem nikt nie jest tam upoważniony do udzielania informacji. A dyrektora dla mediów najczęściej nie ma. – Jest w delegacji do poniedziałku – usłyszeliśmy, pytając się o dyrektora Zbigniewa Rusaka.

Nieoficjalnie wiadomo, że ZTM zechce wprowadzić wakacyjny rozkład jazdy jeszcze w czerwcu, możliwe, że z początkiem wakacji – jednak nie wiadomo, czy będzie to 19 czy 22 czerwca. Mówi się także o zmniejszeniu częstotliwości, z jaką według wakacyjnego rozkładu miałyby kursować tramwaje. ZTM chce by zamiast – tak jak zawsze latem – zamiast co 12 minut, jeździły co 15 minut.
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!