Poznańska telewizja ma nową ramówkę, ale krótszy Teleskop Poznańska telewizja ma nową ramówkę, ale krótszy Teleskop

Poznańska telewizja ma nową ramówkę, ale krótszy Teleskop (© Piotr Jasiczek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krótszy wieczorny Teleskop oraz mniejszy budżet niż rok temu – z tymi kłopotami musi się zmierzyć poznański oddział TVP.

Trudna sytuacja finansowa wynika z niższych wpływów z abonamentu i dotyczy także innych ośrodków regionalnych. Telewizja dostała mniejsze dofinansowanie niż rok temu. Na szesnaście ośrodków regionalnych przypadło tylko 150 milionów złotych, co stanowi ponad 20-procentowy spadek. Z ogólnopolskich danych wynika, że ośrodek w Poznaniu straci w 2009 roku prawie 2,5 miliona złotych. Dostanie 9,75 miliona złotych, a w ubiegłym roku dofinansowanie przekroczyło 12 milionów złotych.

Przede wszystkim dlatego TVP ogłosiła zbiorowe zwolnienia. Wypowiedzenie w całej firmie dostało prawie 400 osób, choć planowano pożegnać się z ponad 500. Mimo cięcia wydatków, poznańska telewizja zapowiada, że wprowadzane oszczędności nie wpłyną negatywnie na ofertę programową. Jak mówi Lena Bretes, dyrektor poznańskiego oddziału, znaleziono już bowiem „dziury”, przez które uciekały pieniądze. Nie chce jednak zdradzić szczegółów, bo to tajemnica firmy. Wiadomo, że wskutek restrukturyzacji, pracę ma stracić dziewięć osób. Wśród nich jest czterech dziennikarzy. Pozostali pracowali w administracji. Kilka osób przeszło na emeryturę, a o dwie walczy zakładowa Solidarność.

– Oszczędności nie wpłynęły na naszą ofertę programową. Świadczy o tym jesienna ramówka, którą przedstawimy w środę – mówi Lena Bretes.
Nie oznacza to jednak, że programu regionalnego będzie więcej na antenie TVP Info. Nadal będą to dziennie niecałe trzy godziny, a przypomnijmy, że w drugiej połowie lat 90. było aż 16 godzin materiałów z regionu. Poza tym, wszystko wskazuje na to, że wieczorne wydanie Teleskopu zostanie znacznie skrócone. Pasmo publicystyczne dostało bowiem tylko trzynaście minut, mimo że do tej pory trwało pół godziny. W ciągu niespełna kwadransa nie uda się wyemitować pełnego wydania Teleskopu, lecz jedynie jego flesz. Tym bardziej że trzeba jeszcze pokazać wiadomości sportowe oraz pogodę. Dlaczego Teleskop będzie krótszy? Władze telewizji odpowiadają konsekwentnie to samo.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zet (gość)

Tnie się wszędzie -w policji, wojsku, szpitalach...Tylko jakoś dziwnie nie slychać o cięciach w dotacjach dla Kościoła...Mówi się o wstrzymaniu emerytur dla pracujących za 400-500 zl.miesięcznie! A pod nosem rządzacych, kwitnie nieopodatkowany, kościelny biznes...Tak przy okazji - proszę o info, ile kosztował "pokropek" aktu erekcyjnego pod budowę Malty, wykonany przez księdza z parafii, która ciąga Miasto po sądach o kasę za tereny nad Maltą?

Nina (gość)

zacznij logicznie myśleć, a dopiero wówczas zasiadaj do komputera. Iedź dziecino zjedz obiadek, umyj ząbki, i zabierz się do nauki. Powodzenia w nauce.

pyruś (gość)

Ktoś jeszcze ogląda "Teleskop"? WTK już dawno ich przebiło. Z resztą dziś i tak najprężniejsze są portale internetowe

Zemann (gość)

itp. ale na telewizję pieniędzy brak. Jak człowiek Normalny może zrozumieć takie rządzenie i żyć w tym drańskim kraju??!