To będzie historyczna chwila dla 25-tysięcznego Wągrowca. Jutro o godzinie 18 w hali OSiR przy ul. Kościuszki, piłkarze ręczni Nielby rozpoczną pierwsze spotkanie w rozgrywkach ekstraklasy. Pierwszym rywalem wągrowieckiego beniaminka będzie siódemka Azotów Puławy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W pierwszym sezonie w ekstraklasie Nielbę poprowadzi trener Edward Koziński. Do zespołu przyszło też siedmiu nowych zawodników. Szkoleniowiec będzie miał do swojej dys-pozycji kadrę 19 graczy. Wśród nich będą także młodzi wychowankowie z Wągrowca.

To z pewnością nie będzie łatwy sezon dla siódemki z Wągrowca. Tylko kilku zawodników z tej drużyny miało wcześniej okazję pokazać się na boiskach ekstraklasy. Pozostali nigdy nie grali na tym szczeblu krajowych rozgrywek. Głównym celem drużyny będzie utrzymanie miejsca w krajowej elicie. Trener Koziński z umiarkowanym optymizmem podchodzi do pierwszego meczu z Azotami i całych rozgrywek, tym bardziej że w okresie przygotowawczym jego siódemka prezentowała sie bardzo solidnie.

– Utrzymanie Nielby w ekstraklasie wcale nie będzie łatwym zadaniem. Klub nie należy do potentatów, bo gdybyśmy mieli więcej pięniędzy, kupilibyśmy jeszcze kilku dobrych rozgrywjących. Mamy zespół dobrany pod względem charakteru. Każdy zawodnik, który wejdzie na boisko, musi pokazać większą ambicję od przeciwników. Umiejętności mogą mieć troszeczkę mniejsze. Mam nadzieję, że moi gracze już na początku sezonu pokażą taki charakter, że usłyszę z ust rywali, że w Wągrowcu jest bardzo trudno wygrać, bo zawodnicy Nielby zostawiają na parkiecie całe zdrowie – mówił Edward Koziński.

Wszystko wskazuje na to, że szkoleniowiec Nielby przeciwko Azotom będzie mógł wystawić najsilniejszy skład. W ostatnim okresie urazów nabawili się trzej zawodnicy – Marcin Siódmiak, Michał Janu-siewicz i Kamil Ciok. Na szczęście szybko wracają do pełnej sprawności i jutro powinni być gotowi do walki. Podczas historycznej inauguracji w hali przy ul. Kościuszki zabraknie z pewnością wolnych miejsc.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!