Piłka nożna: Porażka Warty Poznań w meczu z Chojniczanką Chojnice

Jacek Pałuba
sxc.hu
Piłkarze Warty nie mają szczęścia w tegorocznych sparingach. Na boisku w Poznaniu ulegli drugoligowej Chojniczance Chojnice 0:1.

W środowe popołudnie aura z pewnością nie służyła zawodnikom obu drużyn. Było bardzo zimno, a temperatura była niższa niż minus 10 stopni Celsjusza. Mimo to piłkarze poruszali się po boisku dość szybko, szkoda tylko że brakowało płynnych akcji. Trener Jarosław Araszkiewicz po raz kolejny dał szansę nowym graczom, w pierwszej połowie m.in. zagrali Przemysław Bella, Paweł Piceluk oraz bramkarz Jakub Słowik.

Ten pierwszy w 21. minucie popełnił błąd, kiedy zbyt lekko odgrywał piłkę do bramkarza. Wykorzystał to napastnik Chojniczanki Szymon Kaźmierowski, ograł Słowika i wpakował piłkę do siatki. W tej części gry zieloni praktycznie nie stworzyli sobie ani jednej, dobrej sytuacji podbramkowej.

Zdecydowanie lepiej poznaniacy zaprezentowali się po przerwie. Z daleka próbowali zaskoczyć bramkarza z Chojnic Bartosz Bereszyński i Łukasz Grzeszczyk, jednak piłka szybowała obok słupka. Po główce Łukasza Jasińskiego futbolówka pofrunęła nad poprzeczką. Z daleka strzelał Michał Jakóbowski, ale bramkarz rywali złapał piłkę.

W końcu Marcin Klatt trafił do siatki Chojniczanki, ale wcześniej sfaulował bramkarza. Znakomitą okazję miał również Piotr Giel, jednak w sytuacji sam na sam, przegrał pojedynek z golkiperem Chojniczanki. Po raz kolejny więc Warta przegrała sparing 0:1.

Warta Poznań - Chojniczanka 0:1 (0:1)
bramka: Szymon Kaźmierowski (21).
Warta: Słowik (46. Radliński) - Bella (46. Wichtowski), Bartkowiak (46. Jasiński), Sobieraj (46. Mójta), Otuszewski - Ngamayama, Magdziarz (46. Jakóbowski), Foszmańczyk (46. Grzeszczyk), Ciarkowski (46. Giel), Bereszyński - Piceluk (46. Klatt).