Piłka nożna: W derbach Poznania Lech pokonał Wartę [ZDJĘCIA]

MAC, LUMAR
Na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Gdańskiej w środowym meczu sparingowym w doszło do „małych” derbów Poznania. Drugoligowa Warta przegrała z występującą w trzeciej lidze drużyną Lecha II Poznań 1:4 (1:1).

Na pierwszą bramkę, którą zdobył dla Lecha II Hubert Sobol warciarze jeszcze przed przerwą odpowiedzieli golem strzelonym głową przez Adriana Chopcię po podaniu Jakuba Kiełba, w drugiej połowie do siatki rywali trafiali już jednak tylko lechici. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Jakub Pawlicki, Filip Nawrocki oraz Arkadiusz Kaczmarek.

– W grze naszych zawodników, zwłaszcza po przerwie uwidocznił się brak świeżości, pewne zmęczenie intensywnymi, prowadzonymi dwa razy dziennie treningami. Lechici przewyższali naszych piłkarzy szybkością, świeżością i odnieśli zasłużone zwycięstwo – powiedział nam Karol Majewski, kierownik drużyny Warty.

– Jestem bardzo zadowolony. To był dla nas wartościowy sprawdzian z wymagającym przeciwnikiem – stwierdził Ivan Djurdjević, trener Lecha II.

Szkoleniowiec Warty Petr Nemec dal szansę gry 20 zawodnikom. Podobnie jak w sobotnim meczu z Górnikiem Konin grały praktycznie dwa różne składy Warty, pełne 90 minut rozegrali tylko Bartosz Kieliba i Artur Marciniak. Trener Ivan Djurdjević dał szansę 18 piłkarzom.

Warta po remisie z Wartą Sieradz 1:1 oraz zwycięstwie z Górnikiem Komin 1:0, poniosła pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. Lech II w drugim sparingu wygrał po raz drugi (poprzednio 7:1 z Nielbą Wągrowiec.

Następne sparingi obie drużyny rozegrają w sobotę 27 stycznia. Warta o godzinie 14, ponownie na boisku przy ulicy Gdańskiej (na Śródce) zmierzy się z Sokołem Kleczew, natomiast Lech II również o godzinie 14 zmierzy się w Lubinie z Zagłębiem.

(Źródło: Press Focus)