Zawodniczki Reflex/Pyrki Poznań zajęły drugie miejsce w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. Na trzecim stopniu podium w kategorii kobiet stanęły piłkarki Red Hot Czili Buk. W kategorii mężczyzn, po imponującym finale, zawodnicy GRU Pyra Bar Poznań musieli zadowolić się srebrnym medalem.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mistrzynie Polski z roku 2007 i 2008 oraz zdobywczynie Pucharu Polski sprzed roku, czyli Reflex Pyrki Poznań w tym sezonie musiały uznać wyższość Procentek z Wrocławia. Finałowy turniej rozegrano w Starych Jabłonkach.

– Szkoda nam tego finału, tym bardziej że przegrałyśmy jednym punktem, naprawdę niewiele brakowało, by była dogrywka, w której wszystko byłoby możliwe. Nie udało się po raz trzeci z rzędu zdobyć tytułu mistrza Polski, ale broni nie składamy – zapewnia Karolina Peda, kapitan Pyrek.

GRU Poznań to w tym momencie drugi zespół w kraju, zaraz po Damy Radę Inowrocław. Poznańscy zawodnicy, mimo iż w plażówkę grają dopiero drugi sezon, mają już sporo sukcesów na swoim koncie. Pięciu zawodników GRU było powołanych do szerokiej kadry na mistrzostwa Europy, a trzech z nich pojechało na główną imprezę do Norwegii. Reprezentacja Polski zajęła wówczas ósme miejsce.

– Organizacja na tegorocznych mistrzostwach Polski w Starych Jabłonkach stała na bardzo wysokim poziomie, niczym nie ustępując mistrzostwom Europy w Norwegii czy turniejom rangi światowej – opowiada Maciej Włudarczak, prawoskrzydłowy GRU Poznań, reprezentant Polski.

– Popularna „plażówka” może być dla zawodników elementem roztrenowania po sezonie halowym lub etapem przygotowań do kolejnych rozgrywek. Jest sportem szybkim i atrakcyjnym dla kibiców, a proste przepisy sprawiają, że wszyscy bez problemu potrafią dostosować się do nowych wymagań  – dodaje Karolina Peda.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!