Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

PKO Poznań Półmaraton 2019: Poznaniaków czekają utrudnienia na drogach. Tędy pobiegnie wyścig [TRASA]

Grzegorz Okoński
PKO Poznań półmaraton: Jakie będą utrudnienia?
PKO Poznań półmaraton: Jakie będą utrudnienia? Grzegorz Dembinski
12. PKO Poznań Półmaraton – jeden z największych w Polsce biegów ulicznych - pobiegnie ulicami Poznania 14 kwietnia. Zapisy trwają do 11 kwietnia, ale wiadomo już, jakie utrudnienia będą występowały w okolicy trasy.

Organizator imprezy, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, informują, że utrudnień w ruchu przy trasie maratonu można spodziewać się od godz. 9.30 do godziny 13.30, przy czym poszczególne odcinki trasy będą stopniowo otwierane.

- Trasa zaczyna się i kończy na Międzynarodowych Targach Poznańskich, otaczając pętlą lub przecinając takie dzielnice jak Łazarz, Wilda, Stare Miasto, Jeżyce i Grunwald – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Biegacze ruszą ulicą Grunwaldzką w stronę Junikowa aż do ul. Cmentarnej, tam zawrócą i dobiegną do Jugosłowiańskiej, dalej ulicami Ściegiennego, Arciszewskiego, do Hetmańskiej, która poprowadzi ich do Dolnej Wildy. Pobiegną w prawo w stronę Aquanetu, dalej ul. Piastowską, Drogą Dębińską, Garbarami, za Starym Rynkiem dobiegną do Solnej. Solną z kolei muszą dotrzeć do al. Niepodległości i obok Zamku skręcą w stronę Grunwaldzkiej, którą dotrą do mety na Targach.

W sumie trasa liczy 21,097 km i obejmuje jedną pętlę. Sportowcy będą mogli skorzystać z dwudziestu jeden znaczników kilometrów i czterech punktów z wodą, cukrem, czekoladą i izotonikami.

Zobacz też: Organizatorzy 12. PKO Poznań Półmaraton przedstawili trasę biegu. Poznańskie uczelnie zapraszają do udziału nie tylko swoich pracowników

Półmaraton jest jednym z ważnych elementów promocji Poznania i Wielkopolski. Przyczynia się do promocji sportu i zdrowego trybu życia. Z drugiej strony, co zauważają organizatorzy, może być źródłem utrudnień dla poznaniaków. Dlatego na trasie przygotowano śluzy umożliwiające jej przecinanie przez kierowców i pieszych. Gdy jednak przez dany odcinek będzie przebiegała główna grupa biegaczy, trzeba liczyć się z jego zamknięciem nawet przez dwie godziny.

Na każdym z odcinków, co pięć kilometrów, ustawione będą punkty kontrolne pomiaru czasu, które rejestrować będą każdego zawodnika na podstawie odczytu z chipa przymocowanego do sznurowadła. Brak odczytu na którymś z punktów może powodować dyskwalifikację.

Zobacz też: Ostatnie dni tańszych zapisów na 12. PKO Poznań Półmaraton! Czy padnie rekord frekwencji?

Regulamin biegu przewiduje, że zawodników obowiązuje limit czasu, wynoszący trzy godziny, kto więc z biegaczy nie zmieści się w tych granicach, będzie musiał po upływie tego czasu przerwać bieg i zejść z trasy lub dojechać do mety mikrobusem z napisem „Koniec maratonu”.

POLECAMY:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto