Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plac Bernardyński czeka przebudowa podobna do tej na Świcie

Grzegorz Okoński
Na targowisku na placu Bernardyńskim odbyła się niedawno wizyta kupców, mieszkańców i samorządowców
Na targowisku na placu Bernardyńskim odbyła się niedawno wizyta kupców, mieszkańców i samorządowców Rada Osiedla Stare Miasto
Targowiska w Poznaniu przechodzą metamorfozę. Niedawno otwarto po remoncie rynek na Świcie, a wkrótce podobne zmiany przejdzie także plac Bernardyński.

- Plac Bernardyński jest istotnym miejscem handlowym, ponadto tu przyjeżdżają pacjenci szpitali, wierni do kościoła, tu ulokowane są ważne przystanki przesiadkowe komunikacji miejskiej – mówi Tomasz Dworek, radny Rady Osiedla Stare Miasto. - Zmianami na nim zainteresowani są kupcy i mieszkańcy, i tym zmianom poświęcona była niedawna wizyta radnych i prezydenta Wudarskiego.

Rozwiązania przetestowane w czasie reorganizacji targowiska na Świcie będą przedstawione przy wyłożeniu do publicznej wiadomości projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu placu Bernardyńskiego przedstawione zostaną rozwiązania przetestowane na Świcie. Jak mówi Tomasz Dworek, ważna będzie tu ocena kupców i klientów nowego jeżyckiego targowiska.

Zobacz też:Plac Bernardyński doceniony za granicą, w Poznaniu ignorowany przez władze

- Miasto chce najpierw pokazać te rozwiązania pokazać kupcom i wszystkim zainteresowanym, a dopiero później później rozpocząć dyskusję nad liczbą, lokalizacją i rozmieszczeniem straganów, pawilonów i wielkością przestrzeni wspólnej wraz z zielenią – mówi Tomasz Dworek. - Warto także zwrócić uwagę, że wiele ze straganów nie jest dziś wykorzystanych, a na placu targowym parkują auta.

W planach zmian na placu będą też brane pod uwagę doświadczenia rewitalizacyjne z rynku Łazarskiego. Tam mieszkańcy wskazywali na ważne zadanie wydzielonej przestrzeni wspólnej.

Czytaj też:Nie ma miejsc do parkowania przy Placu Bernardyńskim, ale może go odciążyć parking wielopoziomowy

W przypadku placu Bernardyńskiego trzeba jednak uwzględnić, to co w czasie spotkania przypomniała przedstawicielka kupców, a co ma związek z pawilonami - część konstrukcji należy do miejskiej spółki, a część została postawiona z prywatnych pieniędzy osób prowadzących działalność na placu. Choć jednocześnie, co przyznała Iwona Rafińska, prezes spółki Targowska, większość kiosków nie wygląda dobrze...

- Zgadzamy się z panią prezes Targowisk, co do doświadczeń ze Świtu, że handel wymaga różnego rodzaju stanowisk: całorocznych, sezonowych jak i kiosków. A dobrze zaplanowany rynek może przyciągać różne grupy klientów [użytkowników] tworząc atrakcyjną handlowo i rekreacyjnie przestrzeń – mówi Tomasz Dworek.

***
Zobacz też - seans wewnątrz hali widowiskowo-sportowej zamiast "pod chmurką":

Źródło: TVN Turbo

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku




emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja podsumowała majówkę na polskich drogach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto