Plac Kolegiacki przybiera nowe szaty. Wygodne ławki, siedzenia, które będzie można dowolnie przenosić oraz zieleń - tak dziedziniec Urzędu Miasta będzie wyglądał za rok. Ale już są pierwsze zmiany!

Poznaniacy, którzy przyjdą na dziedziniec urzędu miasta, mogą napić się wody i posiedzieć na wielkich, zielonych poduszkach. Poduszki to tylko rozwiązanie tymczasowe – by dać mieszkańcom i turystom przedsmak tego, co ich czeka. To, co jeszcze się zmieni pokazano na makiecie, która stanęła w poniedziałek na dziedzińcu Urzędu Miasta.Wiosną pojawią się ławki, stoliki, a nawet mała scena. Dziedziniec stanie się też bardziej zielony.

Jak Plac Kolegiacki będzie wyglądał za rok, można zobaczyć na makiecie wystawionej w gablocie na dziedzińcu urzędu miasta.

- Mam nadzieję, że to będzie takie miejsce spotkań urzędników z mieszkańcami Poznania. Cały czas dążymy do tego, by takich przestrzeni było więcej, byśmy mogli się spotykać i rozmawiać o tym, co wspólnie możemy zrobić dla miasta - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W przyszłym roku pojawią się m.in. mobilne meble miejskie, które będzie można przesuwać dowolnie po placu i aranżować różne miejsca do siedzenia.

– Będzie jeszcze więcej drzew, tak aby plac stał się taką zieloną oazą – wyjaśnia Jola Starzak z pracowni architektonicznej Atelier Starzak Strebicki, autora projektu. – Zagospodarowane zostaną też dwa klomby, które zdobią centralną część dziedzińca. Wokół nich też pojawią się miejsca do siedzenia. Tak naprawdę jednak, życie placu będzie się definiować w trakcie jego użytkowania.

Dziedziniec urzędu miasta nadal będzie miejscem wystaw i działań artystycznych, organizowanych przez wydział kultury urzędu. Urząd chce także, by w przyszłym roku zorganizować tutaj jeden z koncertów w ramach festiwalu Spring Break.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!