Wojewoda wielkopolski, Piotr Florek, to stały gość balu Wojewoda wielkopolski, Piotr Florek, to stały gość balu

Wojewoda wielkopolski, Piotr Florek, to stały gość balu (© Marek Zakrzewski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dziś wieczorem emocje sięgną zenitu. W poznańskim hotelu Andersia poznamy laureatów 54. edycji Plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski.

Kandydatów do zgarnięcia głównego trofeum jest kilku. W zeszłym roku hotelowe progi w blasku chwały opuszczali przedstawiciele czarnego sportu. Wśród zawodników bezapelacyjnie triumfował Jarosław Hampel, a najlepszym trenerem Czytelnicy "Głosu Wielkopolskiego" wybrali szkoleniowca Unii Leszno, Romana Jankowskiego.

Tym razem w plebiscytowych typowaniach akcje lidera "Byków" również stoją bardzo wysoko. Wszak Hampel znów znalazł się na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata i jako lider drużyny poprowadził Unię do wicemistrzostwa Polski. Być może szyki "Małemu" pokrzyżują panie? Przekonamy się dzisiaj wieczorem.

Najlepszy trener tradycyjnie otrzyma Puchar Prezydenta Poznania. Specjalną nagrodę przygotował również wojewoda wielkopolski, Piotr Florek. Wręczymy także dodatkowe wyróżnienia, przyznane przez naszą redakcyjną kapitułę. Będą to trofea za osiągnięcie i po raz kolejny za sportową imprezę 2011 roku. Najpierw w roli głównej wystąpią laureaci, a potem do głosu dojdzie balowy szał.

Zobacz także: Wielki bal piłkarza w Poznaniu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Odpowiedzi na wszystkie pytania powinniśmy poznać ok. godz. 21.45. Potem laureaci utoną w blasku fleszy fotoreporterów, a goście Wielkiego Balu Sportowca rozpoczną karnawałową zabawę.

O wysoką frekwencję na parkiecie zatroszczy się Antek Smykiewicz, młody wokalista, który już zdążył podbić serca polskiej publiczności. Utalentowany piosenkarz zajął drugie miejsce w popularnym telewizyjnym show "The Voice of Poland".

Umiejętności Smykiewicza zrobiły ogromne wrażenie na Andrzeju Piasecznym, jednym z jurorów programu. Nie mamy wątpliwości, że wokalista w mroźną noc rozgrzeje także wszystkich na Wielkim Balu Sportowca. Muzyczne hity zaserwują również zespół Strefa Zero oraz DJ Viking.

Na uczestników czeka mnóstwo kulinarnych przysmaków przygotowanych przez szefa kuchni hotelu Andersia. W programie wieczoru znajdą się pokazy modelek z agencji Showmax oraz loteria z nagrodami. Wśród gości pojawi się natomiast "Model", czyli Krzysztof Kułak, znany sędzia i zawodnik MMA. Jak nakazuje tradycja, ostatni goście powinni opuścić Andersię w sobotę nad ranem.

Relacje z imprezy będzie można zobaczyć na antenie TVP Poznań (niedziela, godz. 18.15) oraz w Telewizji WTK (niedziela, godz. 19.15). W poniedziałkowym wydaniu "Głosu Wielkopolskiego" zamieścimy wywiady z laureatami oraz galerię zdjęć. Obszerne materiały znajdą się również na stronach: www.gloswielkopolski.pl, www.poznan.naszemiasto.pl i www.glos.tv.

Lista sponsorów 54. edycji plebiscytu i Wielkiego Balu Sportowca: Enea SA, Connector, Starostwo Powiatowe w Poznaniu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania, Mróz SA, Biuro Podróży Itaka, Hotel IBB Andersia, Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska, RSP Kruszewnia, Kabek-Bis www.autorejstracje.pl, Erima, Western City Rio Grande, Warka. Patronat medialny: TVP Poznań, Echo Miasto, serwis bulgarska.pl.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!