Wędrówki po dawnym Pleszewie - unikatowy album zawierający 150 widokówek dawnego Pleszewa wraz z opisami siedmiu sentymentalnych spacerowych tras po mieście jest gotowy. Większość widokówek pochodzi ze zbioru pleszewianina Marka Marciniaka - profesora Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Pleszewie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Album liczy 122 strony, zawiera 150 widokówek opatrzonych tekstami Andrzeja Przybysza. Każdy z siedmiu rozdziałów jest wędrówką rozpoczynającą się w rynku. Kolejne spacery odbywają się wokół rynku, wzdłuż ulicy Poznańskiej do kościoła św. Floriana, do Wieży Ciśnień przy Marszewskiej, do Domu Parafialnego przy ul. Prokopowskiej, wzdłuż Kaliskiej do cmentarza, do koszar oraz na dawny dworzec kolejowy. Na widokówkach są miejsca oraz ludzie, najstarsza widokówka liczy ponad 100 lat, a najciekawsza przedstawia synagogę, z której do naszych czasów nie pozostało prawie nic. A w albumie możemy zobaczyć jak wyglądała z zewnątrz i od wewnątrz. Album to inicjatywa władz miasta oraz muzeum regionalnego. Jego wydanie ufundowali donatorzy, którzy wpłacali po 1000 złotych oraz121 subskrybentów, którzy wpłacili po 50 zł. Tyle właśnie kosztuje album. Promocja w piątek połączona z wykładem prof. Marka Marciniaka. Będzie go można kupić w muzeum regionalnym od soboty.
Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!