W minionym tygodniu strażacy zostali wezwani aż do dwóch pożarów, które wybuchły w domach jednorodzinnych. W jednym z nich ogień był bezlitosny. Najpierw w domu przy ulicy Świętokrzyskiej doszło do pożaru w obrębie ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W minionym tygodniu strażacy zostali wezwani aż do dwóch pożarów, które wybuchły w domach jednorodzinnych. W jednym z nich ogień był bezlitosny.
Najpierw w domu przy ulicy Świętokrzyskiej doszło do pożaru w obrębie licznika energii elektrycznej. Mieszkańcy domu wraz z sąsiadami, jeszcze przed przybyciem straży, próbowali ugasić pożar wężem ogrodowym.
– Po przybyciu musieliśmy rozebrać część dachu altanki i dogaszać tlące się elementy konstrukcyjne – dodaje Maciej Nowak z KP PSP w Chodzieży. – Strażacy udzielili również pomocy medycznej właścicielowi, który miał skaleczoną dłoń.
Całkowicie bez dachu nad głową zostali natomiast mieszkańcy jednego z domów na ulicy Przerwy – Tetmajera. Już gęsty dym wydobywający z poddasza budynku wskazywał na to, że ogień mocno się rozprzestrzenia. W działaniach gaśniczych wzięły udział aż cztery zastępy straży z KP PSP i OSP Milcz. Niezbędny okazał się również podnośnik hydrauliczny oraz wentylator nawiewny do oddymienia pomieszczeń. – Spaliły się pomieszczenia znajdujące się w części mieszkalnej poddasza – dodaje Maciej Nowak z KP PSP w Chodzieży.
– Spaliło się wyposażenie i przestrzeń dachowa. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na ok. 150 tys. zł. Mieszkańcy domu schronili się u swojej rodziny. Burmistrz Jacek Gursz, który był na miejscu pożaru, zapewnia, że otrzyma ona pomoc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!