Nawet 8 lat więzienia grozi dwudziestolatkowi z Chodzieży, który zabawiał się w poszukiwacza niewypałów. I robił to z pewnymi sukcesami. W ubiegły czwartek (12 marca) w lasku przy ulicy Łukaszewicza, mieszkający w ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nawet 8 lat więzienia grozi dwudziestolatkowi z Chodzieży, który zabawiał się w poszukiwacza niewypałów. I robił to z pewnymi sukcesami.
W ubiegły czwartek (12 marca) w lasku przy ulicy Łukaszewicza, mieszkający w pobliżu mężczyzna zauważył foliową torbę, a w niej podejrzany przedmiot. Przyjrzał mu się i stwierdził, że jest to zardzewiały niewybuch. Natychmiast poinformował policję. Znalezisko obejrzeli specjalnie przeszkoleni do tego policjanci, zabezpieczyli je i wystawili posterunek stały.
Niemal całą dobę zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku przeciwpancernego. Znalezisko zneutralizowali dopiero żołnierze ze specjalnej jednostki w Złocieńcu.
Dla policji interesujące stało się to, że niewypał znajdował się w reklamówce, a więc było jasne, że ktoś wcześniej go tam podrzucił.
Zajmujący się sprawą policjanci ustalili jak doszło do całej sytuacji.
Otóż, w środę 11 marca trzej dorośli mieszkańcy Chodzieży zaopatrzeni w wykrywacz metalu poszli do lasu w okolicach Chodzieży w poszukiwaniu złomu i pozostałości po drugiej wojnie światowej.
Po kilku godzinach znaleźli kawałek blachy i dwa pociski przeciwpancerne. Podzielili się znaleziskiem. Jeden z obdarowanych pociskiem włożył go do reklamówki, ale rozmyślił się i postanowił nie zabierać do domu. Reklamówkę wraz z zawartością porzucił w lesie przy ul. Łukaszewicza. Drugi pocisk trafił do stodoły na posesji w Ratajach.
Znalazca wydał go dobrowolnie przybyłym policjantom i żołnierzom z jednostki saperskiej.
Podczas przeszukania sąsiednich zabudowań, policjanci znaleźli jeszcze ponad 80 sztuk amunicji różnego rodzaju.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!