Do końca kwietnia każdy właściciel czworonożnego przyjaciela powinien zapłacić za niego podatek. W tym roku opłata za posiadanie psa wynosi 53 złote. Jeśli ktoś kupi czworonoga po tym terminie, powinien w ciągu dwóch ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do końca kwietnia każdy właściciel czworonożnego przyjaciela powinien zapłacić za niego podatek. W tym roku opłata za posiadanie psa wynosi 53 złote.
Jeśli ktoś kupi czworonoga po tym terminie, powinien w ciągu dwóch tygodni wnieść opłatę. W przypadku osób, które nabędą psa w drugim półroczu, podatek wynosi 26 zł.
Zwolnieni z podatku są właściciele psów poddanych sterylizacji lub pochodzących ze schroniska dla zwierząt, osoby powyżej 65. roku życia prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe (od jednego psa) oraz niepełnosprawni, którym pies pozwala na normalne funkcjonowanie (niewidomi, głusi, niedołężni). Płacić nie muszą też osoby trzymające psy w celu pilnowania gospodarstw rolnych (po dwa na każde gospodarstwo).
Rejestracją czworonogów, sprzedażą znaczków identyfikacyjnych, a także zbieraniem podatków zajmują się inkasenci. bok

Adresy inkasentów
Informacje o podatkach od posiadania psów i adresy inkasentów można uzyskać w Urzędzie Miasta przy ulicy Libelta 16/20, pokój numer 118 (telefon: 061 8784-118) lub na stronie: http://bip.city.poznan.pl

KISIEL BOGNA - GŁOS WIELKOPOLSKI

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!